Заводи Укрспирту продадуть через Prozorro — Мінекономіки (Громадське)

В уряді повідомили, що спиртові заводи Укрспирту у ході приватизації продаватимуть приватним інвесторам через електронні аукціони у системі Prozorro.Продажі.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

«Фонд держмайна готує підприємства до продажу. Продає їх через аукціони на ProZorro.Продажі», — повідомив міністр.

За його словами, план приватизації українських спиртових заводів затвердив профільний комітет Верховної Ради. Першими продадуть ті спиртові заводи, які мають всі зареєстровані активи та зареєстроване майно.

«Галузь має стати приватною, як у всьому світі. Наше завдання — забезпечити прозорість. Ми це вже робимо», — заявив Милованов.

Перші заводи Укрспирту мають виставити на продаж до 15 травня 2020 року.

Раніше президент України Володимир Зеленський доручив почати приватизацію перших заводів Укрспирту до початку квітня 2020 року.

11 грудня 2019 року Зеленський підписав закон, який дозволить виробництво спирту приватними компаніями в Україні. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила 3 грудня.

Надалі очікується, що приватні компанії в Україні зможуть займатися виробництвом спирту. Це має побороти тіньовий ринок у галузі та збільшити надходження до бюджету.

Водночас уряд розпочав фінансовий аудит Укрспирту, за підсумками якого виявили доходи, з яких державна компанія і заплатила дивіденди та податки.

Раніше президент зареєстрував у парламенту законопроєкт про демонополізацію виробництва спирту. У разі його ухвалення, приватним компаніям дозволять виробляти спирт. В уряді підрахували, що через державну монополію на виробництво спирту Україна щороку втрачає близько 4,6 мільярда гривень через розвиток тіньового сектору. Цю держмонополію там запропонували скасувати.

Джерело: Громадське

Поширити: