Запропонуйте Маску відкрити у нас завод – він ще у процесі сертифікації “вмре”, – експерт з інвестицій (ZIK)

Навіть не дійде до підключення електроенергії, переконаний Денис Долинський.

Запропонована керівником уряду програма щодо пільг для інвесторів уб’є українських бізнесменів, оскільки вони стануть неконкурентоздатними.

Про це в ефірі програми “HARD з Влащенко” на телеканалі ZIK заявив бізнесмен, експерт з інвестицій Денис Долинський.

Гість програми розповів про зустріч із главою уряду Олексієм Гончаруком та міністром економіки Тимофієм Миловановим три місяці тому, саме тоді він і дізнався про ініціативу щодо “інвестиційних нянь”.

“Гончарук мені сказав, що приводьте інвестора – і ми кожному інвестору дамо, тоді він це називав “менеджера”. Ми розсміялися, бо ми думали, це, направду, жарт. Уявіть: а якщо 100 компаній? А якщо 1000? Тобто, це будуть менеджери цілодобово? Чим вони будуть займатися? Це посередники між інвестором і ким? Державою? Менеджер буде телефонувати, як консьєрж: “Вибачте, міністре внутрішніх справ. Там завод у когось відбирають, вирішіть завдання, будь ласка…” Це ж смішно”, – заявив Денис Долинський.

На його думку, такими питаннями повинна займатися одна окрема державна незалежна структура, а не велика кількість різних підрозділів.

Інший момент полягає у тому, каже гість програми, що в країну неможливо залучити інвестиції, якщо для цього немає жодних умов. З його слів, умови в Україні порівняно із сусідніми країнами значно гірші – податки вищі, працівників уже для власних підприємств не вистачає.

“Запропонуйте Ілону Маску відкрити у нас якийсь завод. Та він на процесі сертифікації, не знаю, через два роки “вмре”. Це ж іще не дійде до підключення електроенергії та до інших мереж. Усі ці речі потрібно якось вирішувати”, – закликав гість програми.

Денис Долинський додав, що запропонована главою уряду програма щодо пільг для інвесторів уб’є українських бізнесменів, оскільки вони стануть неконкурентоздатними.

“Пільги потрібно давати тільки там, де немає альтернативи або якісь високотехнологічні напрями”, – вважає він

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час всесвітнього економічного форуму у Давосі заявив про створення спеціального міжнародного арбітражу для інвесторів.

Як повідомляли, міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що він готовий стати персональним менеджером для інвесторів, які вкладатимуть кошти в українську інфраструктуру.

Джерело: ZIK

Поширити: