Кабмін пропонує спростити процедуру закупівлі державними мовниками послуг «Зеонбуду»

37962Кабінет Міністрів України пропонує визначити законом, що закупівля телекомунікаційних послуг для розповсюдження телерадіопрограм у визначеного ліцензією на мовлення оператора телекомунікацій має здійснюватися за переговорною процедурою державної закупівлі.

Відповідний законопроект № 2744 «Про особливості здійснення процедур державної закупівлі телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів для розповсюдження радіо- та телепрограм (за винятком послуг мобільного зв’язку та послуг інтернет-провайдерів)» Кабмін зареєстрував у Верховній Раді 27 квітня.

Ініціатор законопроекту нагадує, що в ліцензіях на мовлення в цифрових наземних ефірних телемеражах МХ-1 і МХ-5, отриманих Національною телекомпанією України та обласними державними телерадіокомпаніями, зазначається оператор телекомунікацій ТОВ «Зеонбуд». На сьогодні при закупівлі послуг цього товариства державні мовники мають застосовувати процедури, визначені Законом України «Про здійснення державних закупівель». Зважаючи на те, що оператором згаданих мереж є лише ТОВ «Зеонбуд», проводиться переговорна процедура закупівель послуг у одного виконавця. Ця процедура є формальною, однак на її проведення витрачається багато часу і ресурсів.

Законопроект визначає особливості переговорної процедури державної закупівлі телекомунікаційних послуг у оператора телекомунікацій, зазначеного в ліцензії на мовлення.

За цією процедурою замовник протягом одного робочого дня з дня прийняття рішення про застосування переговорної процедури державної закупівлі забезпечує оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель інформації про застосування цієї процедури.

Загальний строк для визначення переможця переговорної процедури державної закупівлі не повинен перевищувати трьох робочих днів з дня оприлюднення інформації про застосування цієї процедури.

Замовник акцептує пропозицію за результатами застосування переговорної процедури державної закупівлі в день визначення переможця. Повідомлення про акцепт пропозиції обов’язково безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель.

Замовник має право укласти договір про закупівлю телекомунікаційних послуг за результатами застосування переговорної процедури державної закупівлі у строк не раніше ніж через п’ять днів з дня оприлюднення повідомлення про акцепт пропозиції.

На думку Кабміну, прийняття закону дасть змогу здійснювати закупівлю телекомунікаційних послуг для розповсюдження телерадіопрограм з максимальною економією та ефективністю.

«Телекритика»

Поширити: