Закон щодо протидії фінансуванню тероризму передано на підпис Зеленському (ЗІК)

Законом підвищено мінімальний поріг фінансових операцій для обов’язкового моніторингу

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав Закон про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Про це йдеться на сайті парламенту:

“17.12.2019 Закон направлено на підпис Президенту”.

Документом передбачається впровадження загальноприйнятої термінології щодо запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення.

Також у законі прописане збільшення порогової суми та зменшення кількості ознак для обов’язкової звітності про фінансові операції, про які банки, кредитні, страхові компанії та інші фінансові установи зобов’язані повідомляти Держфіномоніторинг.

Відтак фінустанови зобов’язуються повідомляти про фінансові операції понад 400 тис. гривень і пов’язаних з готівкою, переказом коштів за кордон, політично значущими особами та клієнтами з країн, які не виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, що здійснюють діяльність в антилегалізаційній сфері.

Також обмежується максимальний розмір штрафу за тяжкі порушення для фінансових установ.

Джерело: ЗІК

Поширити: