Закон про спрощення дозвільних процедур у нафтогазовидобувній галузі підписано президентом (mind)

Документ направлений на збільшення обсягів нафти та газу власного видобутку

Оптимізацію витрат підприємств нафтогазовидобувної галузі при проведенні розвідувальних робіт та робіт з будівництва, технічного обслуговування, об’єктів трубопровідного транспорту та інших дозвільних процедур, що сприятиме збільшенню обсягів нафти та газу власного видобутку, затвердив президент України Петро Порошенко.

Як зазначається на сайті Верховної Ради, закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі» (відповідний законопроект № 3096-д) сьогодні повернуто із підписом президента.

Так, згідно з поясненням до документа, законом передбачено надання можливості юрособам після закінчення дослідно-промислової розробки родовищ та їх введення у промислову розробку використовувати земельні ділянки на підставі договору з власником землі або за погодженням із землекористувачем на період зміни їх цільового призначення та оформлення документів, які посвідчують право користування ними.

Водночас передбачається відшкодовувати власникам землі та землекористувачам збитки, що заподіяні внаслідок використання сільськогосподарських земель для потреб нафтогазової галузі, а також втрат сільськогосподарських угідь.

Крім того, запроваджено використання механізму сервітуту для будівництва об’єктів нафтогазодобування та трубопровідного транспорту, що дозволить використовувати земельні ділянки без зміни їх цільового призначення.

Також законом встановлено, що зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок для проведення робіт з буріння і облаштування нафтогазових свердловин, будівництва та експлуатації об’єктів трубопровідного транспорту тощо може здійснюватися без спеціального дозволу – на підставі робочого проекту із землеустрою.

Документом зменшено кількість узгоджень проектних документів органами державного гірничого нагляду, розширено коло суб’єктів, які можуть проводити геолого-економічну оцінка запасів нафти та газу.

Крім того, згідно з поясненням до документа, надрокористувачам надається право розпоряджатись геологічною інформацією, яка належить їм на правах власності, самостійно без погодження органів державної влади та місцевого самоврядування.

Як зазначається в тексті документа, закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі» Верховна Рада прийняла 1 березня 2018 року.

Джерело: mind

Поширити: