В Ужгороді пройшов майстер-клас “Як контролювати владу через систему ProZorro.Продажі” (ProZorro.Продажі)

В Ужгороді пройшов майстер-клас “Як контролювати владу через систему ProZorro.Продажі”

23 березня в Ужгороді пройшов майстер-клас для місцевих активістів, бізнесменів та журналістів. Проектний офіс ProZorro.Продажі запровадив серію регіональних заходів, щоб презентувати громаді антикорупційний інструмент.

Захід відбувся за підтримки громадської організації “Ужгородська громадська рада”.

“Як громадська організація ми завжди підтримуємо всі ініціативи, що роблять Закарпаття кращим та прозорішим регіоном. ProZorro.Продажі – це революційний інструмент, який не лише викорінює, але й системно запобігає корупції”, – прокоментував Олександр Персоляк, керівник “Ужгородської громадської ради”

Підключення міст і областей до ProZorro.Продажі допомагає значно підвищити ефективність від продажу комунального майна і звести до мінімуму корупційні ризики.

“Нещодавно ProZorro.Продажі отримала ще одне міжнародне визнання – антикорупційну нагородувід C5 Accelerate та USA Institute of Peace в рамках конкурсу “The Shield in the Cloud Innovation Challenge. Це чергове свідчення того, що система –  є ефективним прозорим інструментом” –  прокоментував керівник проекту Олексій Соболев.

Ми продаємо майно збанкрутілих банків, майно державних і комунальних підприємств, а зовсім скоро почнемо ще й продавати об’єкти малої приватизації. Також проводимо аукціони з оренди приміщень (державних та комунальних), є аукціони на право проведення ярмарок, права на розміщення реклами та багато чого по всій країні.

Відомо, що в сфері розподілу і продажу майна завжди є корупційні ризики. Відкриті електронні торги дозволяють їх звести нанівець. Та найголовніше –  відкриті дані дозволяють забезпечити громадський контроль”, – додав він.

В рамках візиту на Закарпаття команда завітала до Мукачева, де міська рада підписала Меморандум про приєднання міста до платформи електронних аукціонів ProZorro.Продажі.

До ProZorro.Продажі вже приєдналися: Донецька військово-цивільна адміністрація, Чернігівська міська рада, Чернівецька міська рада, Маріупольська міська рада, Тернопільська міська рада, Вінницька міська рада, Львівська міська рада, Дніпровська міська рада, Хмельницька міська рада, Ужгородська міська рада, Рівненська міська рада, Кременчуцька міська рада, Житомирська міська рада, міська рада міста Нова Каховка, Полтавська та Тернопільська обласні ради та інші міста, а також державні та комунальні компанії: Укргазвидобування, Укренерго, Енергоатом, ПриватБанк, Аеропорт Бориспіль, Нафтогаз, Укрпошта, Укравтодор, КП «Київський метрополітен», Автомобільні дороги України, Корпоративний недержавний пенсійний фонд НБУ, Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Запорізький титаномагнієвий комбінат, КПМА «Київ» (Жуляни), УКРНАФТА, НАК «Надра України» та інші.

Проект ProZorro.Продажі реалізується за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – першого в Україні та Молдові регіонального фонду прямих інвестицій з капіталом $150 млн, заснованого за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та громадської організації Transparency International Україна – українського відділення всесвітньо відомої антикорупційної організації Transparency International, заснованої 1993 року в Берліні колишнім директором Світового банку Пітером Айґеном.

Джерело: ProZorro.Продажі

Поширити: