«Укргазвидобування» відновлює біржові торги скрапленим газом (OilPoint)

«Укргазвидобування» проведе аукціон з продажу скрапленого газу 17 грудня 2019 року, після трьох тижнів відсутності торгів.

Про це свідчить аукціонний бюлетень на Українській енергетичній біржі.

На аукціоні покупцям запропонують 8,2 тис. тонн зрідженого нафтового газу. Весь об’єм розбито на лоти об’ємом по 19 т. Загальна вартість ресурсу – 138,5 млн грн.

«Фуууух! Нарешті! Скраплений газ УГВ на аукціоні у вівторок. Налетай, торопись, покупай живопИсь!», – прокоментував відновлення торгів директор з комерційних питань «УГВ» Сергій Федоренко у себе на Facebook.

Аукціони з продажу скрапленого газу не проводилися близько трьох тижнів, через припинення роботи аукціонного комітету при Міністерстві економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства. В кінці листопада глава МЕРТ Тимофій Милованов звільнив більшу частину його членів.

Через неможливість продавати ресурс і наповненість сховищ, на початку грудня «Укргазвидобування» зупинила роботу Тимофіївського і Яблунівського газопереробних заводів.

«Укрнафта» також скасувала заплановані на 6 грудня торги, на яких компанія мала намір реалізувати близько 18 тисяч тонн скрапленого газу. «Укрнафта» була готова зупинити виробництво скрапленого газу на найбільшому Качанівському ГПЗ.

«Укргазвидобування» виробляє зрідженій газ на п’яти установках – Яблунівському, Тимофіївському, Базилівщина, Юліївському і Шебелинському ГПЗ. За 10 місяців поточного року компанія виробила 129 тисяч тонн скрапленого газу. У 2018 році обсяг випуску склав близько 164 тисяч тонн.

В інтерв’ю Oilpoint директор з комерційних питань «Укргазвидобування» Сергій Федоренко розповів про плани збільшити з 2020 року виробництво скрапленого газу на 100 тисяч тон в рік за рахунок модернізації установок.

Джерело: OilPoint

Поширити: