Українська енергетична біржа провела у квітні 50 торгових сесій природним газом: огляд торгів (MIND.UA)

Відбулися торги фактичним ресурсом газу в березня, а також плановим ресурсом квітня й травня

У квітні на Українській енергетичній біржі (УЕБ) у секторі природного газу відбулося майже 50 торгових сесій. Зокрема, пройшли торги фактичним ресурсом березня 2018, а також плановим ресурсом квітня й травня 2018, повідомляє СКАТ-Trade.

Газовий ресурс був запропонований 7 постачальниками, серед яких ТОВ «Східний геологічний союз» (СГС), ТОВ «ТАС «Енергія країни», ПрАТ «Видобувна компанія «Укрнафтобуріння», ПАТ «Укрнафта», ТОВ «Газова компанія «Український енергетичний альянс», ТОВ Крафт Енерджи та СП Полтавська газонафтова компанія (ПГНК).

 Окрім цього, ДП «Укрспирт» увосьме придбало природний газ на біржовому ринку й підписало угоду на постачання 1,6 млн куб. м газу в травні 2018 за ціною 8 810 грн (з ПДВ).

Кількість проведених торгових сесій у секторі природного газу на УЕБ протягом квітня 2018 у розрізі їх організаторів та місяця ресурсу газу, штук

Укрнафта отримала найбільший прибуток з продажу газу у квітні
Джерело: SKAT-trade

Хоча «Укренергоальянс» провів 7 торгових сесій квітневим (планові обсяги від 900 тис. куб. м до 1 млн куб. м) і травневим ресурсом ( від 500 тис. куб. м до 1 млн куб. м), підприємство не підписало жодної угоди купівлі-продажу, як і  ТАС «Енергія країни», яка дебютувала в торгах цього квітня.

Інші газотрейдери, які представили свої ресурси на торги у квітні 2018 року, уклали майже 100 окремих угод  загальним обсягом 23,283 млн куб. м, що в грошовому еквіваленті становить близько 201,7 млн грн (з ПДВ).

Обсяги купівлі-продажу природного газу на УЕБ протягом квітня 2018, тис.куб.м

Укрнафта отримала найбільший прибуток з продажу газу у квітні
Джерело: SKAT-trade

«Укрнафта» стала лідером біржового ринку за результатами торгових сесій у секторі природного газу на Українській енергетичній біржі (УЕБ), а її прибуток склав 103 млн грн. У свою чергу, ПГНК отримала 77 млн грн, Укрнафтобуріння – 5436 тис. грн, СГС – 1760 тис. грн та Крафт Енерджи – 45 тис грн.

«Укрнафті» вдалося підписати 6 угод з реалізації всього планового обсягу квітневого газу в розмірі 12 млн куб. м. Діапазон її газових цін «Укрнафти» корелював від 8,22-8,4 тис. грн до 8,74-8,86 тис. грн.

За дві торгові сесії ресурсом березня ПГНК реалізувало 78 тис. куб. м на суму 728 тис. грн. Торги квітневим ресурсом забезпечили компанії доходід у 15,397 млн грн від продажу 1,8 млн куб.м., а травневий ресурс приніс 61 млн грн від 39 угод.

«Укрнафтобуріння» реалізувала в повному плановому обсязі 200 тис. куб. м фактичного ресурсу березня шляхом підписання 4 угод на загальну суму 1,940 млн грн та 400 тис. куб. м, що становить 13,3% від запланованого обсягу в травні.

Компанія СГС цього місяця вперше представила групу «Geo Alliance» в секції природного газу на УЕБ. Хоча перша сесія принесла нульовий результат, із травневого ресурсу СГС реалізувала 200 тис. куб. м за цінами 8,77 тис. – 8,81 тис. грн на загальну суму 1,759 млн грн.

Крафт Енерджи, яке є лідером УЕБ за кількістю оголошених та проведених торгових сесій природним газом, уклало лише 1 угоду на 5 тис. куб. м березневого газу, отримавши за місяць 44,5 тис. грн.

Середньозважена біржова ціна травневого ресурсу в розмірі 8,74 тис. грн виявилася значно нижчою в порівнянні з офіційно оприлюдненою ціною НАК «Нафтогаз України», яка коливається в межах 9,14 – 10 тис грн.

Нагадаємо, у минулому місяці лідером секції природного газу за розміром заробітку стало ПГНК, яке в квітні зайняло 2-ге місце. За результатами торгових сесій березня, підприємство збільшило свої статки на 64 млн грн з урахуванням ПДВ.

Джерело: MIND.UA

Поширити: