Система потребує вдосконалення. «Трейд Коммодіті» вимагає від Мінекономрозвитку видалити корупційний пробіл в процедурах держзакупівель (Інтерфакс-Україна)

Через відсутність чітко прописаної процедури підтвердження факту підвищення цін на ринку держоргани і компанії, з якими вони співпрацюють, під час держзакупівель потраплятимуть у правову безвихідь.

Сьогодні в Україні відбувається правове беззаконня, через що страждає не тільки репутація окремих компаній, а й імідж України в цілому. Від компанії «Трейд Коммодіті» вимагають довідку про підвищення цін на ринку, що не передбачено законодавством. У Законі України «Про державні закупівлі» не прописано, які саме документи необхідно надати для підтвердження підвищення цін.

В результаті Національне антикорупційне бюро України паралізувало рахунки «Трейд Коммодіті» фактично через те, що в законі не існує чітких правил проведення процедури підвищення цін. При цьому слідчі органи не беруть до уваги принцип «все, що не заборонено законом, – дозволено».

Вочевидь, відсутність чіткої процедури підтвердження факту підвищення цін на ринку є основною проблемою під час державних закупівель. Так не має бути! Тому компанія «Трейд Коммодіті» офіційно звертається до Кабінету міністрів України і до Міністерства економічного розвитку і торгівлі з вимогою чітко прописати в законодавстві процедуру підвищення цін на ринку. Поки ця прогалина в законі існує, всі без винятку державні органи та компанії, які з ними працюють, потраплятимуть в правову безвихідь, що в свою чергу буде загрожувати їм або збитками, або звинуваченнями в корупції. Відносини між компаніями та державними органами повинні бути чітко регламентовані за допомогою конкретних правових норм.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Поширити: