Ставки на вторинному ринку ОВДП піднялися до 13,5-18% (Mind)

Експерти вважають, що пережити шторм Мінфін зможе, пропонуючи ринку короткі 3-6-9 місячні папери, на які є попит з боку українських банків.

Ставки облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) на вторинному ринку продовжують рости: в середу вони підвищилися до 13,5-14% річних, ще сильніше відірвавшись від ставок на останніх первинних аукціонах, які Мінфін утримував на рівні до 10% річних.

Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна кілька учасників ринку, в середу після деякої перерви активний учасник ринку Сітібанк оновив котирування, згідно з якими він готовий продавати «короткі» ОВДП з погашенням в цьому році під 13,5%, а більш довгі – під 14 %.

На покупку, за словами учасників ринку, Сітібанк поставив ставки від 16% по «коротким» паперам, до 18% – за «довгими». В результаті, за ним потроху почали підтягуватися інші учасники ринку, також встановлюючи високі спреди між ціною купівлі та продажу.

«В умовах кризи, що починається і виходу інвесторів з більш ризикових активів, а також досить несподівану зміну уряду, нерезиденти зменшили свій портфель ОВДП з початку березня більше ніж на 4 млрд грн. Так що зростання ставок на вторинному ринку можна легко пояснити, тим більше за відсутності локального попиту на держпапери», – прокоментував ситуацію один з активних учасників ринку, який побажав залишитися неназваним.

У той же час він зазначив, що побоюватися різкого виходу нерезидентів з ОВДП і створення цим великого тиску на гривню не варто.

«Нерезидентів попереджали, що вийти з ОВДП достроково буде досить складно. Швидше за все, вони будуть просто активніше торгувати між собою в Clearstream. Тим більше, що макропоказники України залишаються досить непоганими, стабілізація курсу на рівні 26-27 грн / $ 1 цілком реальна, а з урахуванням зниження інфляції до 2,4% рівень реальної ставки по ОВДП зараз досить високий», – сказав співрозмовник агентства.

На його думку, Мінфін прийняв правильне рішення, відмовившись від розміщення ОВДП на цьому тижні. Експерт вважає, що пережити шторм Мінфін зможе, пропонуючи ринку короткі 3-6-9 місячні папери, на які є попит з боку українських банків, однак ставку було б доцільно трохи підвищити, щоб не повертати ринок в ситуацію, «коли на ньому буде дві реальності».

Експерт додав, що такий відносно позитивний сценарій можливий при продовженні співпраці з МВФ і збереженні нинішнього керівництва Нацбанку, до якого в учасників ринку сформувався певний рівень довіри.

Джерело: Mind

 

Поширити: