УЗ перейде на рамкові закупівлі мастил та почне купувати газ на Prozorro (OilPoint)

АТ «Укрзалізниця» вслід за рамковими закупівлями дизельного пального перейде також і на рамкові закупівлі мастильних матеріалів.

Про це під час он-лайн дискусії «Корупція на Укрзалізниці: як це відбувається, і як це зупинити» заявив член наглядової ради УЗ Сергій Лещенко.

«Перехід на рамкові закупівлі дизельного палива допоміг мінімізувати корупційні ризик. Ми вперше маємо ситуацію, коли учасники закупівель не скаржаться на умови тендерів. Тому ми практику рамкових угод поширимо і на закупівлі мастильних матеріалів», – сказав Лещенко.

На думку Лещенка, перехід на рамкові закупівлі мастил допоможе уникнути казусів, подібних до недавнього, коли «Агрінол» та компанії з орбіти «Трейд Коммодіті» намагались заблокувати закупівлю олив на 130 мільйонів гривень масованою подачею скарг на умови торгу в Антимонопольний комітет України.

Хоча, нагадаємо, формальним проводом для скарг стала невідповідність компаній-скаржників процедурі сертифікації «Стандарт СТП-Н 04-009:2017», яку ж пролобіювали самі «Агрінол» та «коммодівці», щоб утримувати монополію на тендерах УЗ. Про це OilPoint уже розповідав у тексті «Вода камінь точить: як скандальні фірми втрачають монополію в мастильних тендерах «Укрзалізниці».

Також Лещенко як член правління УЗ заявив, що держкомпанія має намір перевести свої закупівлі природного газу на систему Prozorro.

А також – що «Укрзалізниця» запровадить автоматизовану систему контролю обігу пального для того, щоб в першу чергу упередити «внутрішні» розкрадання дизпалива. «Ми виявили ситуацію, коли в одному із підрозділів компанії в Києві відеокамери, які мали слідкувати за можливим розкраданням пального, декілька років були просто вимкнені», – заявив Лещенко.

Нагадаємо, раніше OilPoint повідомляв, що «Укрзалізниця» не допустила «Агрінол» та компанії із орбіти «Трейд Коммодіті» до участі в тендері на поставку мастила на 130 мільйонів гривень, і таку дію Антимонопольний комітет України визнав повністю правомірною.

Також OilPoint повідомляв, що філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» оголосила тендер на закупівлю автоматизованої системи обліку пального очікуваною вартістю в 211,65 млн грн.

Джерело: OilPoint

Поширити: