Світовий банк вперше виходить на торги в системі ProZorro (РБК-УКРАЇНА)

Світовий банк залучає на відкриті торги міжнародні фінансові організації
6 квітня 2018 року в системі ProZorro оголосили перший тендер для проектів, які втілюються на кошти Світового банку. Про це в Twitter повідомляє Мінекономрозвитку (МЕРТ).
“Тепер закупівлі будуть проходити відкрито і їх хід можна буде проконтролювати з моменту оголошення тендеру до підписання договору з переможцем”, – зазначили в МЕРТ.
Крім того, у міністерстві нагадали, що ще в серпні 2017 року Світовий банк завершив перевірку роботи ProZorro. В результаті проведеної оцінки Світовий банк дав позитивний висновок щодо використання ProZorro за методами закупівель “Закупівлі у вільній торгівлі” та “Національні конкурсні торги”.
Світовий банк оголосив у системі @the_ProZorro перший тендер для проектів в Україні! Ще у серпні 2017 року Світовий банк завершивши перевірку функціоналу ProZorro та надав позитивний висновок щодо використання системи! Більше тут: https://t.co/NHqUkyyrJi @nefyodov pic.twitter.com/pYUk6v6qAX — Мінекономрозвитку (@mineconomdev) April 11, 2018
Також наголошується, що міжнародні фінансові організації, включаючи Світовий банк, виділяють значні кошти на придбання товарів, послуг та робіт у рамках проектів, які вони фінансують в Україні. Деякі з цих закупівель відображаються на порталі prozorro.gov.ua але через систему ProZorro досі вони не проводилися.
“Світовий банк виділяє гроші конкретним замовникам, наприклад, міським або обласним радам, тому цілком зрозуміле бажання вибирати переможців тендерів прозоро і з максимальною конкуренцією”, – пояснили в МЕРТ.
У міністерстві також уточнили, що дані кошти міжнародних донорів виділяються на ремонт доріг, закупівлю медичного обладнання тощо, але оскільки тендери не публічні, бізнесу важко їх знайти. З переходом цих закупівель в систему ProZorro зросте не тільки прозорість і можливість контролю, але і конкуренція.
Нагадаємо, як повідомлялося раніше, президент України Петро Порошенко збирається внести в парламент законопроект про зміни в публічні закупівлі як невідкладний після розгляду всіх пропозицій на наступному пленарному тижні.
Джерело: РБК-УКРАЇНА
Поширити: