«Сумигаз Збут» переміг більш ніж в 80% тендерів ProZorro (Everyday.Sumy)

У 2017 році ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ» взяло участь в 121 конкурсному торзі на поставку природного газу бюджетним установам Сумської області. За результатами конкурсів укладено 98 договорів на поставку газу.

Чинне законодавство передбачає, що установи та організації, які фінансуються з бюджетів і закуповують природний газ на суму від 200 тис. грн. на рік, повинні провести конкурсні торги на електронних майданчиках ProZorro. У 2017 році в ТОВ «Сумигаз Збут» взяло участь в 121 тендері на цих майданчиках, і за результатами компанія уклала договори на поставку для 98 установ.

«Наша компанія є стабільним постачальником природного газу для всіх категорій споживачів Сумської області. Конкурентною перевагою є можливість довгострокового співробітництва з гарантованим забезпеченням поставок, що дозволяє нашим клієнтам уникнути форс-мажорних ситуацій, пов’язаних з перебоями поставок газу», – зазначила директор «Сумигаз Збут» Олена Руденко.

З часу введення в дію Закону України «Про ринок газу» в Сумській області природний газ за комерційними цінами реалізують понад 50 компаній, серед яких і «Сумигаз Збут». Кількість постачальників на ринку газу свідчить про конкурентне середовище.

Однак, основним постачальник природного газу в регіоні залишається «Сумигаз Збут». У сегменті поставок газу населенню компанія є єдиним постачальником, бо інші учасники ринку не зацікавлені в цьому, так як ціна газу для побутових споживачів нижче ринкової, оскільки її регулює держава. До того ж через низьку платоспроможність населення і перебої з розрахунками по субсидіях для цього сегмента ринку характерна хронічна заборгованість в оплаті.

Станом на 1 січня 2018 року заборгованість побутових споживачів в Сумській області досягла 286 млн. грн. На відміну від промислових і бюджетних установ, домогосподарства розраховуються за фактом спожитого газу, що не дозволяє постачальникам впливати на платіжну дисципліну.

На сьогоднішній день державою покладено спеціальні зобов’язання на ТОВ «Сумигаз Збут» – постачати газ населенню (http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249865173).

Клієнтами «Сумигаз Збут» є 380 тисяч побутових споживачів, 1395 промислових підприємств та інших суб’єктів господарської діяльності, 412 бюджетних установ.

Джерело: Everyday.Sumy

Поширити: