Prozorro. До суду передали справу про порушення при закупівлі для Південно-Української АЕС (УкрРудПром)

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) завершили розслідування щодо начальника управління виробнично-технічної комплектації “Південно-Української АЕС” – 17 учасника корупційної схеми по заволодінню коштами підприємства. Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури передали справу до суду, повідомляє прес-служба НАБУ.

Обвинуваченого судитимуть заочно, тому що з 2016 року він перебуває за межами України. Дії екс-чиновника кваліфіковані за ч.5 ст. 191 ККУ – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Він знаходиться в розшуку з літа 2017 року.

“За даними слідства, разом з іншими чиновниками зазначена особа є причетним до заволодіння грошовими коштами    Південно-Української АЕС” в загальному розмірі 27 млн ​​грн. Злочин стався внаслідок організації процедур державних закупівель за завищеними в 18-34 рази цінами з використанням ряду підконтрольних чиновникам АЕС ДП “НАЕК” Енергоатом “і представникам комерційних структур підприємств”, – йдеться в повідомленні.

Всього слідство встановило коло учасників корупційної схеми з 17 осіб: щодо 11 з них з вересня 2019 року справа слухається в суді і щодо ще п’яти осіб до суду направлено обвинувальні акти з угодами про визнання винуватості.

Джерело: УкрРудПром

Поширити: