Prozorro. Азербайджанці через АМКУ пробились на торги «Укрпошти» по софту, примусили конкурента впасти на 50% і відмовились від перемоги (Наші Гроші)

АТ «Укрпошта» 17 березня за результатами тендеру замовила ТОВ Науково-виробниче підприємство «Інформаційні технології» програмне забезпечення для управління підприємством за 95,80 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 1 жовтня 2022 року мають  впровадити Систему керування інформаційними потоками, бізнес-процесами та ресурсами «Укрпошти». Це має створити єдиний інформаційний простір, модернізувати бізнес-процеси, замінити багато існуючих програмних комплексів, прискорити документообіг між підрозділами і так далі.

На софт піде 61,99 млн грн., на впровадження системи – 11,71 млн грн., на технічну підтримку системи, в тому числі оновлення софту та інформаційно-консультаційні послуги, – 13,39 млн грн., а на доопрацювання системи – 8,72 млн грн. Виконавець безстроково передасть замовнику невиключні майнові права на спеціалізований софт і додаткові програмні компоненти. Забезпечення виконання договору становить 5%.

Компанія «GNI Software» Ltd (Азербайджан) через АМКУ домоглась, що аналогічний договір або сукупність договорів дозволили приносити не лише з одним замовником.

На тендер очікуваною вартістю 196,86 млн грн. прийшли сім фірм, проте замовник спочатку допустив до торгів тільки «Інформаційні технології».

П’ять фірм (ТОВ «Інтелект-Сервіс», ТОВ «Компанія Кит», ТОВ «Онтаргіт», ТОВ «Інтекресі Бейз» і ТОВ «Смарт Бізнес») відхилили зокрема за ненадання посилання на Google Play та App Store, за яким завантажуються мобільні додатки системи електронного документообігу. «GNI Software», яка була відхилена за недоліки банківської гарантії і нестачу функцій софту.

Однак скасовувати тендер через нестачу учасників не довелось. «GNI Software» оскаржила в АМКУ рішення про її відхилення і повернулась на тендер «Укрпошти».

Під час активних торгів обидва учасники впали в ціні вдвічі відносно очікуваної вартості закупівлі та на третину відносно своїх початкових пропозицій. Компанія «GNI Software» перемогла, обійшовши «Інформаційні технології» на третьому колі всього на 5 тис грн.

Однак замовник відхилив дешевшу «GNI Software». У протоколі сказано, що ця компанія не підтвердила повноваження на підписання договору про закупівлю та факт підписання проекту договору уповноваженим представником, що замовник розцінив як неукладення договору з вини учасника. Після цього він обрав переможцем «Інформаційні технології».

«GNI Software» оскаржила і це відхилення в АМКУ. Адмінколегія задовольнила скаргу. На її думку, замовник не довів, що фірма щось не підтвердила і винна в неукладенні договору.

«Укрпошта» не змирилась з цим рішенням та подала проти АМКУ судовий позов. Однак згодом «GNI Software» сама повідомила «Укрпошту» про відмову укладати договір. Фірма пояснила це затримкою тендеру на півроку, стислими термінами виконання та погіршенням ситуації з коронавірусом. Відтак «Укрпошта» попросила суд залишити без розгляду свій позов проти АМКУ.

Закупівлю програмного забезпечення провели з другої спроби. Інший тендер 2020 року не відбувся, оскільки замовник відхилив єдиних учасників торгів «Інформаційні технології» та «Інтелект-Сервіс» через недоліки в банківських гарантіях.

Засновниками київської «Інформаційні технології» («IT-Enterprise») є кияни Володимир Михайлов, Олександр Скріпін, Костянтин Шурек та Олег і Олексій Щербатенки. У Росії «IT-Enterprise» представлена ООО «Информационные технологии-СНГ» Юлії Баранової.

Загалом із 2008 року переможець отримав держпідрядів принаймні на 424,55 млн грн.

Джерело: Наші Гроші

Поширити: