Порошенко обіцяє унеможливити обхід системи ProZorro корупціонерами (ТСН)

Посилиться відповідальність учасників тендерів.

Президент України Петро В “их там нет” не вірять ніде в світі після російської агресії в Україні та Сирії – Порошенко В “их там нет” не вірять ніде в світі після російської агресії в Україні та Сирії – Порошенко Порошенко внесе до розгляду парламенту зміни до закону “Про публічні закупівлі”, аби не допустити обхід системи ProZorro.

Про це повідомляє прес-служба президента.

“У мене викликає обурення, коли один і той же державний замовник за державні кошти робить закупівлю дев’яти договорів на суму 199 тисяч гривень (кожен – ред.). Яка мета? Дуже проста і одна – обійти ProZorro, обійти тендерні ефективні процедури і укласти угоду з кишеньковим постачальником. Тому головна мета, яку має цей законопроект – це зберегти всі позитивні напрацювання ProZorro і не дати аж ніяк нікому дискредитувати цю систему”, – сказав Порошенко.

Читайте також: В “Укрзалізниці” викрили схему розкрадання майже 400 млн гривень під час закупівлі запчастин В “Укрзалізниці” викрили схему розкрадання майже 400 млн гривень під час закупівлі запчастин В “Укрзалізниці” викрили схему розкрадання майже 400 млн гривень під час закупівлі запчастин

Після ухвалення змін у державних закупівлях зміниться допорогова вартість на товари та послуги. Зараз вона становить 200 тисяч гривень, а після змін опуститься до 50 тисяч гривень. Тобто на товари вартістю до 50 тисяч не поширюватиметься дія закону “Про публічні закупівлі” у частині термінів проведення процедури закупівлі і кваліфікаційних документів. Йдеться і про посилення відповідальності учасників тендерів.

Також Порошенко зазначив, що після впровадження такої системи закупівель набагато більше людей почали брати участь у них.

“Ми можемо констатувати, що левова частина людей, які раніше не брали участь, бо вони не вірили в чесність державних закупівель, зараз прийшли і працюють. Це доведений факт”, – додав президент.

Нагадаємо, керівництво аеропорту “Бориспіль” підозрюють у зловживаннях під час замовлення робіт на 47 мільйонів гривень “Бориспіль” підозрюють у зловживаннях під час замовлення робіт на 47 мільйонів гривень “Бориспіль” підозрюють у зловживанні службовим становищем під час закупівлі і проведення робіт на 47 мільйонів гривень у найбільшому в Україні терміналі “D”.

Джерело: ТСН

 

Поширити: