Мінекономрозвитку спростить вимоги участі в держзакупівлях для іноземних компаній (Agravery)

Рахункова палата рекомендує Міністерству економічного розвитку і торгівлі під час розроблення нормативних актів врахувати пропозиції щодо зменшення вимог до учасників-нерезидентів та спростити норми, які обмежують доступ до публічних закупівель іноземним компаніям.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Рахункова палата України провела аналіз стану публічних закупівель за 2015-2016 роки. Згідно з дослідженням кількість нерезидентів, з якими замовники уклали договори в період з січня 2015 року по вересень 2015 року скала 131 компанію, з вересня 2015 року по квітень 2016 року — 175 та з квітня 2016 року по листопад 2016 року — лише 78 компаній.

За даними Рахункової палати кількість переможців-нерезидентів публічних торгів є стабільно низькою і з 2012 року не перевищувала 0,3% від загальної кількості учасників конкурсних торгів. Ці показники свідчать про низьку привабливість українського ринку, навіть не заважаючи на поліпшення законодавчої бази в цій сфері.

На виконання вимог Рахункової палати Мінекономрозвитку працює над можливістю подавати усі документи в електронній формі, примірними специфікаціями, інтеграцією з іншими державними реєстрами.

Нагадаємо, Мінекономрозвитку також виступило проти Законопроекту №7206, який обмежує участь іноземних компаній в державних закупівлях.

Джерело: Agravery

Поширити: