Мінекономіки щодо Prozorro: як нецінові критерії можуть допомогти вітчизняному виробнику (Journalist)

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України цілком підтримує принципи та підходи, на яких побудована система Prozorro.

В Мінекономіки зазначили, що Україна щороку витрачає сотні мільярдів гривень на державні закупівлі. Водночас у період світової економічної кризи сфера публічних закупівель може стати драйвером зростання для українського бізнесу, у тому числі, завдяки промисловій локалізації.

«Більшість країн світу на сьогоднішній момент погоджуються з тим, що одним з дієвих механізмів виходу з кризи є підтримка національного виробника через так звані нецінові критерії в державних закупівлях. Це означає, що при співмірних цінах на ту чи іншу продукцію одним із визначальних критеріїв стає локалізація виробництва на території держави», – підкреслили в міністерстві, додавши, що такі захисні механізми працюють в Євросоюзі та всіх розвинутих країнах світу.

Наголошується, що зараз Мінекономіки працює над змінами до законодавства України, які дозволять, не порушуючи жодних міжнародних зобов’язань, підтримати українського виробника.

Слід зазначити, що міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко в ефірі програми «Свобода слова» заявив, що замовлення, які йдуть через ProZorro, не мають жодної пріоритетності для українських підприємств.

«Питання реформи ProZorro. У нас система локалізації не працює. Система абсолютно дивна, коли 660 млрд грн замовлень, що йдуть через ProZorro, в тому числі, держзакупівель, не має жодної пріоритетності для українських підприємств. Це важливо, і це буде імплементовано», – наголосив міністр, додавши, що зараз багато країн переносять виробництво з Китаю до своїх країн.

Міністр також підкреслив, що уряд має намір захищати українські підприємства в площині міжнародної торгівлі.

Джерело: Journalist

Поширити: