Prozzoro.Продажі. Вперше в Україні компост продадуть з аукціону через Prozorro (Медіастар)

Компост, який виготовляють із харчових і садових відходів у Львові, продадуть на аукціоні. Продаж через систему Prozzoro. Продажі сьогодні, 5 квітня, оголосило ЛКП «Зелене місто».

«Першим етапом будівництва сміттєпереробного заводу є запуск станції компостування органічних відходів. І от сьогодні Львів вже починає продавати сміття на аукціоні. Точніше компост, який виготовляють із харчових та садових відходів», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Так, упродовж 15 днів усі охочі можуть подати свої цінові пропозиції. Чия буде найвищою — той зможе придбати 50 тонн компосту. Аукціон відбудеться наступного дня після завершення подання пропозицій.

«Сьогодні ми розмістили оголошення на Prozorro Market щодо продажу нашого компосту, який перша станція з компостування в Україні виготовляє з харчових та садових відходів, які утворюються в місті Львові. Ця ідея народилася у міській раді, вона дуже цікава та дуже слушна. Хочу в загальному розповісти про її суть.

Ми виготовляємо компост, і це справді дуже велике і якісне добриво. Завдяки мінералам та корисним компонентам, які є у компості, ми можемо визначити, якою може бути ціна на цей продукт. Але так чи інакше вартість диктує ринок.

Аналогічної продукції, яка виготовляється із відходів, немає в Україні, її більше ніхто не робить. Так чи інакше ми маємо продавати цю продукцію. Саме тому, ми оголошуємо цей аукціон на Prozorro, щоб визначити, яка насправді ціна є справедливою на той продукт, який ми виготовляємо.

Ми плануємо продати 50 тонн — це перша партія. Таке ми будемо робити постійно. На всі кошти, які ми виручимо з цього продажу, ми придбаємо кисень, який передамо в одну із лікарень міста Львова.

Ми оголосили ціну 300 грн за тонну, тому що у нас є на сьогодні комерційні пропозиції від агропідприємств, які готові за такою ціною купувати, але справжню ціну, звичайно, покаже конкурс. Протягом двох тижнів всі охочі можуть взяти участь та подавати свої пропозиції і, відповідно, на наступний день після завершення терміну подання пропозиції буде призначене проведення аукціону. Орієнтовно це буде 20 квітня”, — зазначив Святослав Євтушенко, директор ЛКП «Зелене місто».

Посилання на Prozorro — https://prozorro.sale/auction/UA-PS-2021−04−05−000008−1

Нагадаємо, перша в Україні станція компостування запрацювала у Львові в січні минулого року. Також весною у місті стартував пілотний проект із роздільного збору органіки від мешканців і бізнесу. Географія проекту постійно розширюється. А виготовлений компост вже користується попитом серед мешканців та агропідприємств області.

Джерело: Медіастар

Поширити: