Prozorro.Продажі. В Україні іде з молотка перший державний хлібокомбінат (AgroPolit)

На Хмельниччині продають Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів – це перше подібне державне підприємство, яке підпаде під приватизацію. Аукціон відбудеться 7 травня. 

Про це Суспільному розповів директор департаменту приватизації Фонду держмайна України Владислав Данилішин.

За його словами, купити підприємство може інвестор з області, України та з-за кордону – крім громадян держави-агресора. Торги, за його словами, відбудуться онлайн на сайті «Prozorro-продажі». Стартова ціна Дунаєвецького комбінату – 187 мільйонів гривень. Власником підприємства стане той, хто запропонує більше грошей, додає Владислав Данилішин.

Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів працює майже століття. У 1980-их роках тут збудували нові корпуси. На підприємстві – близько десятка цехів: елеватор для просушки й зберігання 76 тисяч тонн зерна, млин, де за добу із півтисячі тонн зерна виробляли, в середньому, 370 тонн борошна трьох сортів, «перевалка» – 5 кілометрів залізниці з двома тепловозами, де за 24 години вантажили 48 вагонів продукції. На цьому комбінаті зберігалося зерно держрезерву України, а його територія – 37 гектарів.

Директорка комбінату Надія Ковбасюк каже: в 80-их роках минулого століття обладнання було новітнім, потужності підприємства використовувались сповна.

Механізми, які працюють, все – колишній Радянський Союз. Це дуже енергоємне і затратне підприємство, і той, хто прийде, йому негайно треба робити реконструкцію, а це не так легко», – додає директорка.

З її слів, комбінат працює та має в рік «чистого» прибутку 2 мільйони 200 тисяч гривень. Це – за зберігання зерна.

Поки ще нам вистачає, але це вже кінець. Ми втратили потенційного поклажодавця, який був протягом 5 років», – розповідає Надія Ковбасюк.

Три роки не працює й млин, продовжує директорка, бо на внутрішньому ринку області борошна виготовляють вдосталь на приватних підприємствах, які не зобов’язані виконувати всі вимоги, висунуті до державного комбінату.

7 травня Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів виставляють на аукціон. Початкова вартість – 187 млн грн.

За умовами торгів, продовжує чиновник з Фонду держмайна, купити комбінат може будь-хто, крім громадян Російської Федерації. Інвесторів зобов’язують не змінювати профіль підприємства, не звільняти протягом визначеного періоду працівників, дбати про екологію, цивільний захист та дотримуватися пожежної безпеки.

Джерело: AgroPolit

Поширити: