Prozorro.Продажі. Столична компанія придбала пул кредитів двох неплатоспроможних банків із заставою КрАЗ (Файненс.юа)

Фінансова компанія з Києва “Фінтакт” придбала на голландському аукціоні пул кредитів неплатоспроможних банків “Фінанси та кредит” і Дельта Банку. Ціна лотів склала 269,13 млн грн. Торги пройшли 11 травня, а стартова вартість була на рівні 332,25 млн грн.

Про це свідчить інформація на “Prozorro.Продажі”.

Серед застави за кредитами числяться кілька майнових комплексів у Полтавській області загальною площею 511,39 тис. кв. м. Зокрема, Кременчуцький автомобільний завод (КрАЗ) і завод з виробництва пневматичної гальмівної апаратури – Полтавський автоагрегатний завод.

Загалом до пулу активів увійшли 9 кредитів юросіб, частина з яких перебуває в заставі Нацбанку. Загальна сума заборгованості становить 10,6 млрд грн, а середній термін прострочення – понад 5 років, повідомили у Фонді гарантування вкладів фізосіб.

Крім того, за частиною кредитів відкриті кримінальні справи і відсутній повний пакет документів.

Що стосується переможця аукціону, то згідно з даними Єдиного держреєстру юросіб та ФОП, кінцевим бенефіціаром “Фінтакту” вказаний Дмитро Березовенко. Статутний капітал компанії становить 3,5 млн грн.

Нагадаємо, станом на початок 2020 року Дельта Банк заборгував перед ФГВФО близько 9 млрд грн, а перед НБУ – майже 5 млрд грн за кредитами рефінансування.

Дельта Банк заснований в 2006 році, а найбільшими акціонерами до 2015 року були Микола Лагун (70,6%) і Cargill Financial Services International, Inc. (29,4%).

Станом на 1 січня 2015 року Дельта Банк посідав четверте місце за розміром загальних активів – 60,303 млрд грн.

Водночас 17 грудня 2015 року Нацбанк за пропозицією ФГВФО відкликав ліцензію і прийняв постанову про ліквідацію банку “Фінанси і кредит”. Бенефіціаром установи виступає екс-нардеп Костянтин Жеваго.

Джерело: Файненс.юа

Поширити: