Prozorro.Продажі. Переважне право продажу сільськогосподарських земель хочуть закріпити на аукціонах – ініціатива (AgroPolit)

Продаж переважного права на сільськогосподарські земельні ділянки пропонують закріпити лише через аукціон, що унеможливить шахрайські схеми.

Такі зміни до законопроект 2194 про земельну децентралізацію запропонував Іван Чайківський, народний депутат («За майбутнє»), секретар комітету  з питань аграрної та земельної політики.

«Ми говоримо про те, що вводимо цивілізований ринок землі. Ринкові взаємовідносини – це стандартні взаємовідносини попиту і пропозиції. Дійсно, на початках може бути всплеск цих показників за рахунок новизни процесу. Але ми розуміємо, що ціна попиту і ціна пропозиції рано чи пізно збалансуються. Я і пропоную цей баланс закріпити законодавчо і надати незалежний аукціонний майданчик для продажу землі сільськогосподарського призначення, яка є, в тому числі, паєм, за умови, що продавець і покупець, який має переважне право, не домовилися при прямому продажі», – пояснює Іван Чайківський.

За словами народного депутата («За майбутнє»), секретара комітету  з питань аграрної та земельної політики Іваан Чайківського він подав відповідну правку:

Для того, щоби збільшити гарантії при використанні переважного права на купівлю землі сільськогосподарського призначення та уникнути можливих шахрайських готівкових схем (в т.ч. легалізації коштів сумнівного походження), я вніс пропозицію до повторного другого читання розгляду законопроекту 2194. Її суть полягає в тому, щоби право продажу земельної ділянки (якщо сторони: той, хто продає і той хто купує і має переважне право на неї, не дійшли згоди) реалізовувалося виключно на аукціоні».

Він також озвучив своє бачення розвитку земельного ринку надалі.

На його думку, це буде і справедливо і вигідно як для однієї, так і для другої сторін, що сформує прозору та ринкову ціну на цю земельну ділянку, яка продається.

Джерело: AgroPolit

Поширити: