Prozorro.Продажі. Міжрічинський ГЗК придбав спецдозвіл на видобуток титанових руд (Українські Новини)

ТОВ “Міжрічинський гірничо-збагачувальний комбінат” (Житомирська область), що входить у титановий бізнес Group DF, виграв на аукціоні право проводити геологічне дослідження і промислову розробку титанових руд на Селищанській ділянці в Житомирській області.

Як повідомили Українським Новинам у прес-службі Group DF, аукціон Державної служби геології та надр України з продажу даного спецдозволу відбувся на аукціоні Prozorro.Продажі 14 квітня 2021 року.

Під час аукціону, Міжрічинський ГЗК переміг у боротьбі за покупку спецдозволу терміном на 5 років.

Підсумкова ціна спецдозволу – 50,1 млн гривень при стартовій ціні в 3,362 млн гривень.

За право придбати цей спецдозвіл змагалися три учасники, серед яких державна ОГКХ і Демурінський ГЗК.

“Покупка ліцензії на геологорозвідку селищанської ділянки логічно вписується в нашу бізнес-стратегію, затверджену до 2030 року. Разом з розпочатою програмою модернізації на наших існуючих ГЗК, цей крок з купівлі ліцензії – вкрай важливий для всього бізнесу Групи. Ми віримо у відновлення попиту на титанову продукцію на докризовий рівень з середини 2022 року і вже зараз готуємося до зростання ринків”, – зазначив керівник титанового бізнесу Group DF, голова товариств “Валки-Ільменіт” і “Міжрічинський ГЗК” Сергій Косенко.

За його словами, стратегія групи передбачає реалізацію інвестиційних проєктів, спрямованих на створення нових титанових виробництв у Житомирській і Дніпропетровській областях та досягненні синергетичного ефекту з уже існуючою інфраструктурою – ГЗК в Житомирській області та збагачувальною фабрикою.

“У майбутньому це може стати одним з найбільших інвестиційних проєктів регіону. Реалізація масштабного інвестиційного проєкту – дуже вигідна регіону, оскільки забезпечить зростання показників промислового виробництва області, податкових надходжень і, найголовніше, до створення нових робочих місць”, – зазначив Сергій Косенко.

Як повідомляли Українськi Новини, у 2020 Міжрічинський ГЗК і “Валки-Ільменіт” скоротили виробництво ільменітового концентрату на 21,3% до 118 тис. тонн.

Напрямок видобутку титанового бізнесу Group DF включає два діючих ГЗК (Міжрічинський ГЗК і “Валки-Ільменіт”) і два споруджуваних ГЗК – Стремигородський ГЗК (Житомирська область) і Мотронівський ГЗК (Дніпропетровська область).

Максимальна проєктна потужність Міжрічинського ГЗК становить 180 тис. тонн ільменітового концентрату на рік, а “Валки-Ільменіт” – 65 тис. тонн.

Джерело: Українські Новини

Поширити: