Prozorro.Продажі. Кабмін передав 18 підприємств держвласності зі складу “Укроборонпрому” в управління ФДМ для приватизації (Інтерфакс-Україна)

Кабінет Міністрів України передав у сферу управління Фонду держмайна (ФДМ) України 18 держкомпаній зі складу державного концерну “Укроборонпром”, з метою подальшої приватизації.

Відповідну постанову ухвалено на засіданні уряду в середу.

Згідно з додатком до постанови, текст якої має агентство “Інтерфакс-Україна”, в управління ФДМ для подальшої приватизації передають єдині майнові комплекси (ЄМК) 16 державних підприємств (ДП): 171 Чернігівський ремонтний завод, Вінницький авіаційний завод – ВІАЗ, Закарпатське вертолітне виробниче об’єднання, Івано-Франківський котельно-зварювальний завод, Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут, Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння, Спеціальне КБ “Молнія”.

До цього списку також включені ДП “Укроборонлізинг”, Харківський завод транспортного устаткування, Центральний НДІ навігації і управління, “Укроборонресурси”, НДІ “Буран”, Український радіотехнічний інститут, ЦКБ “Ізумруд”, Запорізький та Рівненський автомобільні ремонтні заводи.

Окрім цього, згідно з постановою, ФДМ передаються повноваження з корпоративного управління правами держави у ВАТ “Завод “Квант” і ПАТ “Херсонський завод “Судмаш”.

“Підприємства, запропоновані на приватизацію, не задіяні у виконанні держобронзамовлення, не включені до коопераційних ланцюгів із виготовлення озброєння і військової техніки та втратили всі ознаки підприємств ОПК”, – йдеться в пояснювальній записці до постанови.

При цьому, згідно з наведеними даними єдиного моніторингу управління об’єктами держвласності, станом на 1 липня 2020 року 11 із 16 держпідприємств не провадили фінансово-господарської діяльності, шість мали заборгованість із заробітної плати на загальну суму 7,6 млн грн.

За перше півріччя поточного року ці держпідприємства отримали збиток на загальну суму майже 15 млн грн – у 2,4 раза більше, ніж за той самий період 2019 року.

Цією ж постановою уряд передав у сферу управління Міноборони ЄМК держпідприємства “Українська авіаційна транспортна компанія”.

Як раніше повідомлялося, “Укроборонпром” за результатами проведеного тріаж-аналізу заявив про намір реструктуризувати 50 підприємств із сукупним чистим доходом 4,9 млрд грн (12% усіх доходів концерну), а ще 28 із загальним чистим доходом 29 млн грн передати в управління ФДМ і Державного космічного агентства України.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Поширити: