Prozorro.Продажі. ФГВФО збирається продати з аукціону головний офіс збанкрутілого банку “Аркада” (УкрРудПром)

Фонд гарантування вкладів фізичних обличчя 4 березня проведе відкритий електронний аукціон, де виставить на продаж майнові права на основні активи банку “Аркада”.

Як пише прес-служба ФГВФО, йдеться про головний офіс банку та земельну ділянку, де він розташований.

Загальна площа офісу становить 14,1 тис. кв. м, ділянки – 0,5 га. Будівля і ділянка знаходяться в центрі Києва за адресою вул. Ольгинська, 3-А. Торги пройдуть на майданчику Prozorro.Продажі.

Стартова ціна лота – 971, 08 млн грн.

Як повідомлялося, Національний банк України 25 серпня відніс банк “Аркада” до категорії неплатоспроможних у зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу менше ніж до однієї третини мінімального встановленого рівня (в зв’язку з втратою основного активу – будівлі головного офісу та відповідної земельної ділянки), а 24 вересня прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.

Фонд гарантування 25 вересня розпочав ліквідацію банку “Аркада”. Згідно з оцінками Фонду, ліквідація триватиме до 24 вересня 2023 року.

Фонд з 11 вересня почав виплату коштів вкладникам банку “Аркада” за договорами банківського рахунку та договорів банківського вкладу, термін дії яких закінчився до введення в установу тимчасової адміністрації, а з 29 вересня – перейшов до виплат за договорами банківського вкладу незалежно від закінчення їх терміну дії .

Раніше Фонд оцінив суму зобов’язань перед 4,6 тис. вкладниками банку “Аркада” в межах гарантованої суми на рівні 257 млн ​​грн.

АКБ “Аркада” був створений в 1993 році. Власником істотної участі банку згідно з даними НБУ станом на 1 червня 2020 року був Костянтин Паливода (сукупна участь – 74,797%).

За даними Нацбанку, на 1 серпня 2020 року за розміром загальних активів банк “Аркада” займав 45 місце (1,88 млрд грн) серед 75 банків, що діяли в країні.

Джерело: УкрРудПром

Поширити: