ProZorro перемогла в глобальному конкурсі антикорупційних проектів (УКРІНФОРМ)

Електронна платформа державних аукціонів ProZorro.Продажі отримала міжнародну антикорупційну нагороду від C5 Accelerate та USA Institute of Peace в рамках конкурсу “The Shield in the Cloud Innovation Challenge”.

Про це повідомляє прес-служба МЕРТ.

«Нагороду отримують проекти, які мають значний антикорупційний ефект і можуть стати прикладом для наслідування в інших країнах світу», – йдеться в повідомленні.

Всього за рік ProZorro.Продажі вдалося докорінно змінити сферу державних продажів. Спираючись на успішний досвід електронної системи публічних закупівель, команда проекту разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, Національним банком України та “Transparency International Україна” запустили пілотний проект з продажу активів банків-банкрутів.

У Мінекономрозвитку зазначають, що ProZorro.Продажі забезпечила відкритий і прозорий продаж токсичних банківських активів більш як на 6 млрд грн.

“Такий значний і швидкий стрибок до прозорих державних продажів був би неможливий в якійсь іншій країні світу. Тому що сьогодні в Україні склалася унікальна ситуація: країна готова до змін, попри важкі умови”, – розповів керівник проекту Олексій Соболев, який отримав нагороду під час церемонії у Вашингтоні.

Сьогодні на прозорих аукціонах продаються не лише права вимоги банків-банкрутів, а ще й активи державних і комунальних підприємств, і навіть права на оренду.

Джерело: УКРІНФОРМ

Поширити: