Підсумки 2017 року – першого року Прозоррих продажів.

Після проведення реформи системи державних закупівель України, яка визнана однією з найефективніших та найпрогресивніших у всьому світі, волонтери, громадські організації та електронні майданчики взялись за реформування процесів реалізації активів, якими розпоряджаються державні органи та підприємства. Так було створено успішний проект Прозорро.Продажі.

Незважаючи на те, що перші лоти в електронній системі з’явилися ще 31 жовтня 2016 року (в рамках пілотної програми), можна вважати, що саме 2017 рік став першим роком повноцінного впровадження Прозоррих аукціонів в Україні.

Серед «представників держави» найсміливішим виявся ФГВФО, саме з ньогоі розпочалося успішне функціонування даної системи, в якій  енергійно реалізовуються активи збанкрутілих банків.

Протягом року до системи Прозорро.Продажі  підключилося 39 майднчиків, також  інші державні органи та підприємства.

В цілому протягом 2017 року  було реалізовано активів на загальну суму – 4,83 млрд грн.

Потрібно відзначити, що найактивнішими та найуспішнішими з електронних майданчиків, є майданчики-учасникиякі виступають від  Асоціації «Біржові та електронні майданчики».

Беззаперечним лідером з продажу можна сміливо назвати ТБ «Українська енергетична біржа», яка реалізувала активів на загальну суму  594,5 млн грн, та залучила при цьому 363 учасників аукціонів.Друге місце займає учасник Асоціації ТБ «Полонекс» – 396,5 млн грн.

Далі члени Асоціації розмістилися в наступному порядку:

ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн» – 281,1 млн грн (п’яте місце);

ТОВ «Електронні торги України» – 156,4 млн грн;

ПП «Експертне агентство» – 147,7 млн грн;

ТБ «Українська агропромислова» – 140,5 млн грн;

ПП «Навчально-консультаційний центр» – 62,2 млн грн;

ТБ «Катеринославська» – 45,6 млн грн;

ТБ «Іннекс» – 45,3 млн грн;

ТБ «КМФБ» – 33,6 млн грн;

ТБ «УТСБ» -24,5 млн грн;

ТБ «Київський інсайдерськийфонод» – 16,6 млн грн.

ТБ «Перспектива-Коммодіті» – 3 млн грн.

«Це були перші кроки із запровадження прозорої та ефективної реалізації державних активів. Електронні майданчики – учасники Асоціації  в 2018 році прагнутьнабагато покращити обсяги реалізації, в т.ч. активів збанкрутілих банків. Але для цього беззаперечно необхідно щоб ФГВФО разом з НБУ виконали свої обіцянки та прискорили виставлення своїх активів на продаж.» – заначив Олег Падалка, директор Асоціації «Біржові та електронні майданчики»

Поширити: