Корупція на 500 мільярдів гривень

Під час засідання Кабінету Міністрів України 31 січня 2018 року прем’єр-міністр Володимир Гройсман запропонував схвалити проект розпорядження, згідно якого Міністерству юстиції дозволяється самостійно визначити власне держпідприємство організатором електронних торгів по реалізації арештованого майна.

Як відомо, таким підприємством на монопольних умовах є держпідприємство «СЕТАМ» згідно наказу Міністра юстиції України Павла Петренка, який не передбачає можливості надання аналогічних повноважень іншим торгівельним майданчикам, хоча така можливість передбачалася під час запровадження пілотного проекту проведення електронних торгів арештованим майном.

У проекті розпорядження КМУ «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 березня 2015 p. № 212» написано: «погодитися з пропозицією Міністерства юстиції щодо визначення організатором електронних торгів державного підприємства, яке належить до сфери управління Міністерства юстиції та уповноважене ним на організацію та проведення електронних торгів».

«У 2017 році наша асоціація разом з проектом «Разом проти корупції» провели численні робочі зустрічі з керівництвом Міністерства юстиції України, СЕТАМом та представниками Уряду. На цих зустрічах громадськість було запевнено, що СЕТАМ буде позбавлено монопольного становища, а реформа виконавчої служби (так звана «Реформа на 500 мільярдів гривень») дозволить залучити й інші майданчики, що відповідатимуть вимогам Міністерства юстиції для організації торгів. Ми сподівалися, що такий результат нашої спільної діяльності дозволить подолати корупцію під час торгів на СЕТАМ, однак замість цього, Міністерство юстиції просить підтримку в Уряду на підтримку монопольного положення свого корупційного апендиксу», – сказав директор асоціації «Біржові та електронні майданчики» Олег Падалка.

Сьогодні ж на інформацію н сайті «Наші гроші» відреагувала державний уповноважений в Антимонопольному комітеті України Агія Загребельська на власній сторінці у Facebook: «На погодження до АМКУ зазначений проект Розпорядження не надходив. Хоча закон досить недвозначно вказує на те, що проекти НПА, які впливають на конкуренцію, повинні бути в обов`язковому порядку погоджені з АМКУ. Нормативний акт Уряду, який створює монополіста, очевидно впливає на конкуренцію. Не говорячи вже про те, що Міністерству юстиції, як розробнику, було добре відомо про наше розслідування та позицію Комітету щодо недопустимості таких дій», – написала пані Загребельська.

Дії Міністерства юстиції начно демонструють зневагу до позиції громадянського суспільства, законодавства та принципу антикорупційності. З огляду не те, що Україна посіла останнє, 44 місце в Європі, і 150 місце серед 186 країн світу в рейтингу економічної свободи американського аналітичного центру Heritage Foundation, такі дії Міністерства юстиції аж ніяк не допоможуть вирости ні в цьому рейтингу, ні в інших.

Поширити: