Кому ж у ФГВФО заважає ефективна реалізація активів збанкрутілих банків через Прозорро.Продажі

У понеділок 11 грудня 2017 року ФГВФО провів одну з найуспішніших реалізацій у своїй історії.

Через систему Прозорро.Продажі продавався Майновий комплекс загальною площею 6715,80 кв.м., що розташований за адресою: м.Київ, вул.Мазепи Івана (посилання на аукціон). Початкова ціна лоту складала 118,37 млн грн.

Публічність та рівнодоступність аукціонів системи Прозорро.Продажі забезпечила чималу конкуренцію під час аукціону. З різних електронних майданчиків, що підключені до системи в аукціоні прийняло участь 4 учасника.

Під час аукціону ціна зросла на 77 % та в кінцевому результаті склала 210 млн грн. (посилання на аукціон).

Переміг учасник, що обрав для торгів майданчик “Української енергетичної біржі”, працівники якої виконали високий обсяг робіт по пошуку та залученню до торгівлі учасників ринку.

На сьогодні, електронний майданчик ТБ “Українська енергетична біржа” посідає перше місце серед найрезультативніших майданчиків системи Прозорро.Продажі.

“Система Прозорро.Продажі та акредитовані електронні майданчики в черговий раз продемонстрували власну ефективність. Лише при реалізації 1 об’єкту надходження до ФГВФО збільшились на 90 млн грн від раніше запланованих. Зазначені додаткові кошти тепер зможуть піти на виплати вкладникам збанкрутілих банків”, – зазначив директор Асоціації “Біржові та елктронні майданчики” Олег Падалка.

Однак, такі результативні торги не стають для чиновників показником ефективності чи успішності, є перепоною для власних корупційних схем. Деякі чиновники бажають повернути ручне управління майданчиками та прибрати прозорі та сучасні механізми реалізації складних активів.

“Нажаль, ФГВФО разом з НБУ намагається відійти від такої ефективної системи як Прозорро.Продажі, адже напевне в конкуренції та в зростанні офіційних надходжень до Фонду зацікавлені не всі посадові особи зазначених організацій. Фонд оголосив черговий, нікому не потрібний, кваліфікаційний відбір осіб які будуть за невідомими правилами формувати пули активів, встановлювати початкову ціну (ймовірно штучно занижену) та потім їх же реалізовувати на власних майданчиках, які відокремлені від публічної системи Прозорро.Продажі. Навіщо Фонд знову заводить реалізації в тінь, маючи таку ефективну систему як Прозорро? – для мене висновок очевидний. В свою чергу, ми, як громадське об’єднання електронних майданчиків вже звернулися до контролюючих органів з метою недопущення впровадження тіньових та корупційних схем”, – завершив Олег Падалка.

Нагадаємо, у 2016 році була аналогічна спроба провести два американські майданчика для торгів найбільш крупними та ліквідними активами. Тоді, за допомогою розголосу, підтримав громадськості та ЗМІ вдалося зупинити невірний шлях розвитку ФГВФО, але, як показує практика, ця ідея досі не похована.

Поширити: