Фонд держмайна оголосив про початок приватизації перших 6 великих державних компаній (ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ)

Фонд держмайна оголосив про початок процесу приватизації Одеського припортового заводу, Президент-готелю, Об’єднаної гірночо-хімічної компанії, компанії Ідар, а також державних підприємств Вугільна компанія «Краснолиманська» та Завод «Електроважмаш».

Про це повідомляє прес-служба Фонду.

Зокрема, Фонд держмайна оголосив про конкурс на відбір радників для приватизації цих державних компаній.

Конкурс на відбір радників для проведення приватизації відбудеться у два етапи. Другий етап для більшості з названих об’єктів великої приватизації завершиться наприкінці липня 2018 року. Після обрання радників приватизація держкомпаній має завершитись за 4 місяці (для Одеського припортового заводу — за 6 місяців).

Таким чином, за інформацією Фонду держмайна, перші 6 великих об’єктів має завершитись в кінці листопада 2018 року, а Одеського припортового заводу — наприкінці січня 2019 року.

«Основною метою радників з приватизації державних об‘єктів є прискорення економічного зростання, залучення іноземних і внутрішніх інвестицій, зменшення частки державної або комунальної власності у структурі економіки України шляхом продажу об’єктів приватизації ефективному власнику», — повідомляють у Фонді держмайна.

Виконувачка обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова заявила, що недоотримані від проведення великої приватизації у 2018 році кошти планують компенсувати за рахунок запозичень.

Нагадаємо, що у 2018 році в бюджеті передбачено отримання доходу від приватизації у розмірі 22,3 мільярди гривень. Раніше сама Маркарова повідомляла, що виконати цей показник не вдасться.

Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів«великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об’єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

Раніше повідомлялось, що у Фонді держмайна виключили низку великих підприємств з переліку на приватизацію у 2018 році.

Нагадаємо, що перелік підприємств малої приватизації у Фонді держмайна затвердили наприкінці березня 2018 року. Так, до переліку малої приватизації у 2018 році внесено 600 об’єктів. В уряді планують приватизувати малі підприємства у червні.

ProZorro.Продажі планують використовувати для малої приватизації.

Джерело: ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ

Поширити: