Антимонопольний комітет України ініціює перевірку ДП «Прозорро.Продажі».

27 квітня державне підприємство «Прозорро.Продажі» в односторонньому порядку повідомило про те, що  піднімає тариф й кожен електронний майданчик, який бажає працювати у ЕТС, повинен буде сплачувати йому мінімум 30 тисяч гривень, а із 1 серпня 2020-го – взагалі 50 тисяч гривень щомісяно.

Переважна частина Операторів електронних майданчиків системи Прозорро.Продажі відразу заявили про неприпустимість такого необґрунтованого підвищення тарифів, адже вони і так відраховують державному підприємству 30%!!! від свого доходу. А в час пандемії та економічної кризи підвищення плати більше ніж у 2 рази – це просто порушення їхніх прав та інтересів.

Тому маркетплейси системи Прозорро.Продажі звернулися із відповідними листами-скаргами до – Мінекономіки, Кабінету міністрів України, Антимонопольного комітету України, Ради Бізнес-омбудсмена, Асоціації «Біржові та електронні майданчики», деяких депутатів ВРУ.

Відповідно до листа Мінекономіки (додається) – Антимонопольний комітет України уже розпочав вивчати ситуацію та ініціює проведення документальної перевірки ДП «Прозорро.Продажі» в частині дотримання ним законодавства про захист конкуренції під час надання доступу до електронної торгової системи Ргоzогго.Продажі операторам електронних майданчиків цієї системи та обіцяє вжити заходи відповідно до законодавства України.

Асоціація ж «Біржові та електронні майданчики» вкотре наголошує на неприпустимості необґрунтованого підняття тарифів, особливо у час економічної кризи, коли держава заявляє про підтримку бізнесу та закликає всебічно сприяти його розвитку у надскладних умовах.

Майданчики просять Кабінет Міністрів України оперативно звернути увагу на дії державного підприємства, підтримати представників бізнесу  та забезпечити затвердження зазначених тарифів на рівні власної Постанови, як це впроваджено в проекті Прозорро (Закупівлі).

Документ

Поширити: