Prozorro.Продажі. Фонд держмайна планує отримати до 16 млрд грн від приватизації та оренди держмайна у 2020 році (hromadske)

У Фонді державного майна України планують протягом 2020 року продати державних підприємств на суму близько 12 мільярдів гривень. Ще 3-4 мільярди гривень там планують отримати від здачі державного майна в оренду.

Про це повідомив голова ФДМ Дмитро Сенніченко в інтерв’ю «Ліга.Бізнес».

«На наступний рік у мене є KPI продати великих держкомпаній на суму не менше 6 мільярдів гривень. Плюс мала приватизація — також 6 мільярдів гривень. Від оренди плануємо отримати 3-4 мільярди гривень. Будемо дуже старатися, щоб все вийшло», — повідомив Сенніченко.

Він зазначив, що найближчим часом планує внести зміни до системи малої приватизації, яка в Україні відбувається через «Prozorro.Продажі». Так, у Фонді держмайна пропонують, щоб на електронних аукціонах потенційний інвестор мав змогу ознайомитися з переліком майна того підприємства, яке виставлене на продаж.

«Проблема у тому, що є компанія, яка ніби з боргами і нічого особливого, але у якої є санаторій, наприклад, у центрі Вишневого (місто на околиці Києва — ред.). Можна про це не сказати і вона піде за 3 копійки, а можна сказати і за неї поторгуються», — додав голова Фонду держмайна.

Раніше стало відомо, що уряд почав підготовку до приватизації близько 800 держкомпаній. Загалом у державній власності в Україні перебуває понад 3,4 тисячі підприємств.

Джерело: hromadske

Поширити: