ProZorro. Мінекономіки затвердило формулу коригувань ціни на пальне при держзакупівлях (OilPoint)

Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства затвердило формулу для розрахунку  контрактної ціни нафтопродуктів та пального, яку реалізовують через сиcтему державних закупівель .

Рекомендації щодо формування ціни оприлюднені на сайті   міністерства.

Формула  застосовується, якщо з моменту укладення договору змінилися об’єктивні ринкові чинники, що безпосередньо впливають на ціну.

Ціновим орієнтиром при визначенні ціни нафтопродуктів та пальне за вказаним механізмом можуть бути міжнародні (європейські) біржові котирування на відповідні види нафтопродуктів та пального. Умовну вага яких у формулі становить 95%.  Також формула  враховує котирування на нафтопродукти та пальне на Українській енергетичній біржі (УЕБ), але з обмеженням ваги цих котирувань  до 5%.

Сама формула полягає в наступному: існуюча контрактна ціна множиться на відсоток зміни офіційного курсу з моменту укладення договору, до неї додається різниця в котируваннях за цей період за поточним курсом зі коефіцієнтом 0,95 і плюс зміна цін на УЕБ з коефіцієнтом 0,05.

Для використання котирувань на відповідне пальне замовники можуть обрати дані міжнародних агентств Argus та Platts.  Мінекоенерго рекомендує використовувати найбільш релевантні базиси для українського ринку (наприклад, для дизельного пального − “Northwest Europe” або “West Mediterranean”).

При цьому Міністерство рекомендує держструктурам вказувати в умовах тендеру, що перегляд ціни можливий тільки в разі збільшення на 5%. Максимальне разове коригування ціни можлива не більше ніж на 10%.

Джерело: OilPoint

Поширити: