ProZorro. Кабмін запроваджує е-аукціони з продажу деревини (ZN.UA)

Кабінет міністрів з квітня 2020 року запустить пілотний проект з електронним аукціонів на деревину, повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

“З квітня 2020 року запускаємо пілотний проект е-аукціонів з продажу деревини. А також впроваджуємо єдину державну систему електронного обігу деревини, яку створимо на базі діючої галузевої інформаційно-телекомунікаційної системи “Електронний облік деревини”, – написав він у Facebook у середу за підсумками засідання уряду.

Він підкреслив, що продажі за відкритою процедурою забезпечать збільшення надходжень до держбюджету.

Раніше повідомлялося про те, що Держлісагентство запустило пілотний проект реєстру дозвільних документів на право здійснювати діяльність, пов’язану з заготівлею деревини.

Нагадаємо, Верховна Рада заборонила експорт необроблених лісоматеріалів: деревних порід (крім сосни) – з 1 листопада 2015 року, деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року. Мораторій введено строком на 10 років. У 2018 році Верховна Рада прийняла закон про збереження українських лісів і запобігання незаконного вивезення необроблених лісоматеріалів.

Як пише для DT.UA Юлія Самаєва, на країни Євросоюзу припадає 70% українського експорту деревини. У Євросоюзі з 2013 р. діє Регламент ЄС, що встановлює критерії експорту деревини на ринок країн ЄС, — EUTR. Однак дослідження Earthsight показує, що цей закон не працює, і деревина незаконного походження систематично потрапляє на ринки ЄС.

Джерело: ZN.UA

Поширити: