За кулісами ФГВФО – непоборена корупція чи тотальний непрофесіоналізм

aeaepУ п’ятницю, 07.10.2016 року на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб було опубліковано інформацію про результати конкурсного відбору торгових майданчиків для проведення реалізації активів банку, що передані до ФГВФО. За результатами конкурсу було відібрано 33 торгові майданчики. Асоціація «Біржові та електронні майданчики» оцінює результати конкурсу як несправедливі та дискримінаційні, адже до переліку акредитованих майданчиків не увійшли такі крупні та поважні біржі України, як Українська універсальна біржа, Аграрна біржа, Іннекс та інші. Натомість було акредитовано та допущено торгові майданчики, що не мають належної репутації на ринку і навіть ті, що під час подачі пакету документів порушили вимоги в документації які були зафіксовані під час розкриття пропозицій.

Асоціація була впевнена у тому, що ФГВФО проводив відбір бірж та електронних торгових площадок для торгів майном банків в ліквідації для того, аби зробити процес продажів більш якісним і відсіяти майданчики «одноденки» та майданчики які не володіють чистою репутацією на ринку. Для ринку також було б корисно дещо скоротити довгий перелік торгуючих організацій, що дало би можливість ефективніше реалізовувати активи банків.

Умови конкурсу писалися кілька разів вже в момент проведення конкурсу, що дає привід задуматися над тим, чи не виписувалися ці правила під когось конкретно чи для певної групи компаній, або надпрофесійністю співробітників ФГВФО, що готували конкурсні вимоги.

Сьогодні, ми бачимо, що цей конкурс проводився тільки для виконання однієї єдиної функції -зачистити «неугодні» майданчики і завести “свої”. Замість очищення ринку від недобросовісних майданчиків, ми отримали зворотний ефект: ФГВФО якимсь чином не помітив та допустив майданчики з відверто, зіпсованою репутацією, при відкритті конвертів у деяких майданчиків були відсутні обов’язкові документи і таке інше, але ми бачимо що вони дивним чином увійшли в перелік акредитованих. Також майданчики які працюють з комерційними банками, а не тільки з фондом гарантування і мають найвищі показники по продажу і штат висококваліфікованих спеціалістів були відсіяні. Так само протягнули дві американські майданчики, які взагалі не мають досвіду проведення торгів в Україні, хоча ця вимога була в умовах конкурсу.

«Результати конкурсу виглядають приблизно так: викинули кілька майданчиків з великим штатом, обсягами торгів, досвідом роботи, історією, поважною репутацією і т.д., натомість залишили сайти-заглушки, де працюють без року тиждень по 3 людини. ФГВФО закриває очі на грубі порушення порядку відбору та змінює підходи задля інших учасників. Нагадаємо, що раніше за таким же принципом був проведений конкурс по відбору оцінювачів. ФГВФО з 50 оцінювачів відкинув 43 суб’єкти, у тому числі з міжнародними сертифікатами, на користь маловідомих 7 компаній», – прокоментував результати відбору директор асоціації Олег Падалка.

Асоціація «Біржові та електронні майданчики» чекає від ФГВФО офіційних пояснень. У випадку, якщо наша версія підтвердиться асоціація буде вимушена звернутися в НАБУ та інші компетентні органи, що б зрозуміти цю вибірковість. Також, після отримання причин відмови юристи вивчать матеріали та можливо конкурс буде оскаржений в судовому порядку.

Прес-центр АБЕМ, 10.10.2016

Поширити: