Асоціація засуджує тиск на представників АМКУ з боку  Мінюсту

Наприкінці минулого тижня, нам стало відомо про те, що Міністерство юстиції України звернулось до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо наявності в  діях Агії Загребельскої  , як державного уповноваженого АМКУ, порушення антикорупційного законодавства. Для нашої Асоціації ця новина стала як грім серед ясного неба, адже жодного протиріччя у тому, що державний уповноважений виконує свої прямі обов’язки немає. З іншого боку на таку поведінку Міністерства можно було очикувати, якщо взяти до уваги ту неповагу до АМКУ, яку він демонструє останні 3 місяці, ганебно затягуючи винесення рішення щодо монопольного становища ДП СЕТАМ.

Однак, у вітчизняному Мін’юсті, певне, розуміють терміни «ринок», «прозорість», «конкуренція» та «монополізм» дуже специфічно. Єдиною претензією від Антимонопольного комітету України щодо діяльності (а точніше – бездіяльності) Мінюсту була справа щодо монопольного положення держаного підприємства, що входить до його підпорядкування – СЕТАМ. Замість того, щоб виконати свою обіцянку 2014 року щодо відкриття ринку арештованого майна для всіх гідних організаторів торгів, замість того, щоб допустити найбільшу кількість учасників торгів, замість того аби позбавити торги арештованим майном шлейфу корупційних оборудок, Міністерство юстиції України дає майстер-класи щодо відтягування та невиконання законних вимог Антимонопольного комітету України.

Дуже дивним, на нашу думку, виглядає ініціатива Мінюсту щодо пані Загребельскої, адже як може виникнути конфлікт інтересів у особи, що займає державну посаду та не може мати прямого матеріального зиску від того, що ринок арештованого майна перестане бути підконтрольним Мінюсту та повністю перейде до незалежного адмінстратора. Це жодним чином не може вплинути на функціонування системи (досвід переходу системи Прозорро.Продажі з Transparency Int на ДП «Прозорро.Продажі» це наочно підтверджує), хоча у 2017 року та й навіть досі ми спостерігаємо купу системних збоїв у СЕТАМ.

З огляду на вищевикладене, ми звертаємося до Міністерства юстиції України, або як вони себе самі називають «Міністерство справедливості» та особисто до Павла Петренка  припинити дії, що дискредитують виконавчу владу України, а також виконати рішення Антимонопольного комітету України, позбавити ДП «СЕТАМ» монопольного положення та розробити разом із представниками ринкової спільноти вимоги щодо акредитації майданчиків для торгів арештованим майном.

Прес-служба Асоціації,
(044) 361 53 59, 
press@aeaep.com.ua

Поширити: