АМКУ проти Мінюсту: чи дочекається ринок справедливого рішення

Вже понад 2 роки триває розслідування АМКУ проти Міністерства юстиції України у справі щодо штучної монополізації ринку реалізації арештованого майна в рукам ДП СЕТАМ, що входить до сфери впливу Міністрества.

Для розуміння реалізація арештованого майна на сьогодні є єдиним напрямком проведення електронних торгів, на якому може бути лише один Організатор аукціонів, а саме ДП СЕТАМ. Таке монопольне становище йому надало Мінюст без проведення жодних конкурсних чи тендерних процедур.

Вже пройшло більше року з того часу як АМКУ надав рекомендації Міністерству та державному підприємству вжити заходів, щодо уникнення монопольного становища та допуску до ринку Операторів електронних майданчиків на рівних умовах.

Потрібно віддати належне Міністерству юстиції, які протягому всього року імітували активну діяльність щодо демонополізації: організовувались та проводились робочі групи, розроблялась партнерська програма, начебто чиновники намагалися почути учасників ринку.

Проте справа так й не зрушила з місця далі пустих розмов. Представники Міністерства та ДП СЕТАМ активно та публічно заявляють про запровадження партнерської програми, яка лише з їх слів влаштовує приватні майданчики. В останній день перед черговими засіданнями АМКУ Мінюст надисилає чергові псевдо документи та намагаються (успішно) затянути процес, демонструючи відверту неповагу до всіх учасників ринку.

Так тривало до 14 червня 2017 року, коли на останньому засіданні АМКУ було озвучено результати дослідження, а саме висновок АМКУ, що Міністерство юстиції України не виконало рекомендацій контролюючого органу, запропоновані ДП СЕТАМ партнерська та агентська програми не забпезпечують конкуренцію на ринку.

В кінці засідання Голова контролюючого органу Ю.Терент’єв повідомив, що офіційно оформлене рішення АМКУ буде готове протягом тижня, тобто до 21 червня 2018 року.

Сподіваємось, що ринок нарешті дочекається непростого, але справедливого рішення, а АМКУ в свою чергу продемонструє свою незалежність від будь-яких державних органів.

Поширити: