Пакунки малюка будуть купувати через Prozorro (Файненс.юа)

Кабмін прийняв постанову про визначення порядку надання пакунку малюка сім`ям, в яких народилась дитина, за бюджетні кошти. Ця постанова делегує закупівлі пакунку малюка централізованій закупівельній організації — державній установі “Професійні закупівлі”.

Уже найближчим часом у системі Prozorro буде оголошено тендер очікуваною вартістю закупівлі 1,6 млрд грн. Кількість пакунків — 331 тисяча.

Що це дасть. Завдяки проведенню закупівлі пакунків малюка через систему електронних закупівель Prozorro, кожен громадянин зможе побачити перебіг тендеру, ціни та умови договору.

“З вересня 2018 року понад 420 тисяч молодих батьків отримали “пакунки малюка”. Це важливий та масштабний соціальний проект, який допомагає забезпечити новонароджених усім необхідним у перший місяць їхнього життя. Донедавна в інтересах України ці закупівлі проводило управління ООН з обслуговування проектів — UNOPS. Але зараз в України є всі спроможності, щоб робити це самостійно. Тим паче, що в нас діє визнана на міжнародному рівні система Prozorro, а також розпочала роботу перша централізована закупівельна організація”, — зауважила міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

Перелік товарів, які входитимуть до пакунків малюка, поки не зміниться:

  • Загалом туди входить 38 найменувань товарів: серед яких пелюшки, підгузки, дитячий одяг і власне коробка-колиска.
  • Бюджет у розрахунку на один пакунок малюка тепер становить 4974,71 гривні.

В ДУ “Професійні закупівлі” планують добитися суттєвої економії закладених коштів через конкуренцію учасників на аукціонах Prozorro. Майбутній постачальник матиме забезпечити повний цикл закупівлі — від збору товарів і формування бебі-боксів до їх доставки до пологових будинків.

Довідка Finance.ua:

  • Згідно з проектом держбюджету на 2020 рік, при народженні дитини влада виплачуватиме сім’ям 41 280 грн.
  • Частину суми, а саме 10 320 грн, батьки зможуть отримати відразу, а решта буде виплачуватися по 860 грн щомісяця протягом 3 років.

Джерело: Файненс.юа

Поширити: