Петербурзька біржа запустила торги рибою

На торги планується вивести весь асортимент рибної продукції, що споживається на внутрішньому ринку Росії

Санкт-Петербурзька міжнародна товарно-сировинна біржа (СПбМТСБ) у вівторок запустила торги рибною продукцією, на яких була продана перша партія замороженого мінтаю по 56 тис. руб. за тонну, повідомляє кореспондент ТАСС з церемонії запуску.

Першою партією став заморожений минтай з поставкою з Владивостоку. Відвантаження цієї партії буде здійснюватися самовивозом автомобільним транспортом. Обсяг партії склав 24 тонни. Торги були анонімними.

Як зазначив в ході запуску торгів віце-президент біржі Антон Карпов, в майбутньому на торги планується вивести весь асортимент рибної продукції, що споживається на внутрішньому ринку Росії. “Нам би хотілося вийти на такі обсяги, які дозволили б зробити торги індикативними. Це приблизно 10% від обсягу ринку “, – сказав він.

Карпов також зазначив, що в майбутньому біржова ціна може вплинути на ціни в роздробі, оскільки одне невіддільне від іншого. Але для цього спочатку необхідно “отримати прозорі цінові індикатори”. В найближчому майбутньому на біржі планується почати торги вугіллям, цементом.

Санкт-Петербурзька міжнародна товарно-сировинна біржа організовує біржові торги на ринках нафтопродуктів, нафти, газу, ЗВГ, ліси і будматеріалів, мінеральних добрив, а також на терміновому ринку. Біржа створена в травні 2008 року. Оборот СПбМТСБ в 2020 році досяг 1,071 трлн рублів, що на 13,4% більше, ніж в 2019 році, кількість учасників торгів зросла з 2,3 тис. до 2,6 тис.

Поширити: