Вирішенням питання пріоритетності українського вугілля Кабмін не має права займатися, – віце-прем’єр Володимир Кістіон (Depo.ua)

Приймати рішення щодо введення пріоритетності українського вугілля над імпортом не входить до повноважень Кабінету міністрів України. Тому в уряді це питання зараз навіть не розглядається

Таку думку висловив віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон.

“Не входить до повноважень Кабміну приймати рішення про пріоритетність вугілля. Це, швидше, питання Ради Енергоринку. Це рішення вимагає узгодження з АМКУ і регулятором, причому тут Кабінет міністрів?”, – зазначив Володимир Кістіон.

Нагадаємо, що восени минулого року стало відомо, що Рада оптового ринку електроенергії (ОРЕ) планує закріпити пріоритет блоків ТЕС, що працюють на газовому групі вугілля перед блоками, які використовують антрацит.

На думку експерта Валентина Землянського, ця ініціатива продиктована рішенням РНБО від 15 березня 2017 року “Про невідкладні додаткові заходи щодо протидії гібридним загрозам національній безпеці України”.

У той же час, Антимонопольний комітет України поставив під сумнів цю ініціативу і почав розслідування змін до Правил Оптового ринку електроенергії. На думку радника дирекції Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Полторакова, Україна поступово потрапляє в залежність від російського антрацитового вугілля, тому розглядати зміни правил ОРЕ за пріоритетністю блоків потрібно не з точки зору формальних тлумачень конкурентного законодавства, а в контексті викликів енергетичної безпеки України.

На думку народного депутата Вікторії Войціцької, незалежність від поставок вугілля з-за кордону повинна стати для України головним пріоритетом.

Джерело: Depo.ua

Поширити: