Мінекоенерго готує концепцію розвитку вугільної галузі (OilPoint)

Мінекоенерго планує розробити на п’ять років паливний баланс, щоб зрозуміти, як буде розвиватися надалі вугільна галузь.

Про це т.в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольги Буславець сказала в ефірі одного із телеканалів, пише прес-служба міністерства.

“Мінекоенерго передбачає розробку концепції того, яким чином буде далі працювати вугледобувна галузь. Для цього потрібно буде розробити на п’ять років паливний баланс, щоб зрозуміти, який ресурс потрібний з цих шахт, які шахти потребують вкладень і закладення нових лав, і як буде розвиватися надалі ця галузь”, – сказала вона.

Ольга Буславець зауважила, що вугільна галузь дуже залежить від енергетики, тому що теплова генерація – це основний ринок збуту для вугілля.

Що ж до зависокої собівартості вугілля, то в.о. міністра сказала, що це більше стосується шахт, які залишились в управлінні держави, а є ще приватний сектор вугільної галузі. І він теж зараз знаходиться в простої.

“Після того, як ми реалізуємо план антикризових заходів, які я називала і які було затверджено прем’єр-міністром, вугільна галузь теж почне працювати. Буде зрозуміло коли і як вони будуть свою продукцію постачати і отримувати за це кошти. Якщо це буде реалізовано, компанія ДТЕК пообіцяла найближчим часом вивести своїх шахтарів на шахти”, – повідомила Буславець.

OilPoint раніше повідомляв, що шахти “ДТЕК Добропіллявугілля”, шахта “Білозерська” і ЦЗФ “Жовтнева” припиняють роботи з видобутку, збагачення вугілля і підготовці гірничих виробок у зв’язку з системною кризою в енергетичній галузі України, що продовжується імпортом електроенергії і вугілля, регулярним втручанням в роботу ринку з боку політиків.

Джерело: OilPoint

Поширити: