В НКРЕКП пояснили, чому не стали підвищувати ставки прибутковості за RAB-тарифами (OilPoint)

У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, назвали причини, через які не стали встановлювати ставку прибутковості на стару базу активів на рівні більше 3%.

Про це розповів член НКРЕКП Дмитро Коваленко в коментарі OilPoint.

За його словами, головним завданням було забезпечити можливість компаніям отримувати гроші через тариф і можливість залучати кредитні кошти на модернізацію старих активів обленерго, на будівництво нових, обслуговувати ці кредити і виконувати свої податкові зобов’язання.

«По-перше, саме поняття стимулюючого регулювання повинно передбачати певні стимули для інвестування. Компанії повинні отримати можливість заробити, а й споживачі повинні бути захищені від бездумного зростання тарифу і мати можливість оплачувати е/е за запропонованим тарифом», – вважає Коваленко.

По-друге, за словами члена Регулятора, в разі зростання обсягів отриманих коштів, виникають сумніви щодо можливостей компанії освоїти виділені кошти без збільшення вартості на одиницю будівництва лінії електропередач або закупівлі обладнання.

«Великий обсяг інвестицій може спричинити збільшення вартості виконання робіт і вартості матеріалів. У підсумку, якщо взяти крайній варіант, обсяги робіт не збільшуватимуться, зате зросте їх вартість. Це теж неприпустимо, зростання попиту на ринку повинне бути поступовим»- пояснює Коваленко.

По-третє, як стверджують в Регуляторі, таким чином компанії отримують можливість заробити ці гроші. Якщо включити в тариф все, що компанії хочуть або можуть освоїти, тоді взагалі не варто переходити на стимулююче регулювання.

«У нас передбачений саме стимул: якщо компанія залучає зовнішні або власні кошти на виконання інвестиційних програм, вона отримує дохід – у вигляді 16,74% на залучений капітал. І ця прибутковість їй гарантована на весь регуляторний період. Споживач отримує менше зростання тарифу», – пояснив Коваленко.

Джерело: OilPoint

Поширити: