Стали відомі подробиці нових ПСО для “Енергоатому” (GreenPost)

Учора під час засідання Антикризового енергетичного штабу у Мінекоенерго було презентовано проєкт змін до публічних спеціальних обов’язків (ПСО) Енергоатому. Про це повідомила прес-служба міністерства.

«Зміни передбачають зменшення частки продажу електроенергії «Енергоатомом» в рамках ПСО з 85% до 80%, виведення ГАЕС з механізму ПСО і перегляд цінових обмежень на продаж електроенергії ДП «Гарантований покупець», надання підприємству дозволу купувати і продавати електроенергію за двосторонніми договорами», – йдеться у повідомленні.

«Це дозволить покращити фінансову ситуацію в «Гарантованого покупця», «Енергоатома» і інших учасників ринку та зменшить адміністративний вплив на ринкове ціноутворення», – зазначила з цього приводу в.о. міністра Буславець.

Вивільнені 5% електроенергії Енергоатом зможе продавати через двосторонні договори, стверджують у відомстві. Ціни на цю електроенергію мають бути не нижчі встановлених у рамках ПСО (567 грн/МВтгод), вона буде продаватися великими лотами і лише кінцевим споживачам, без можливості перепродажу.

«Це забезпечить промисловим підприємствам з високою часткою електроенергії в собівартості продукції доступ до довготривалих контрактів за конкурентними цінами. Крім того, НАЕК «Енергоатом» отримає додатковий гарантований ринок збуту виробленої електроенергії, а також зменшиться профіцит електроенергії на РДН», – підкреслила Буславець.

Нагадаємо, нещодавно у Мінекоенерго прийняли рішення щодо тимчасового закриття трьох енергоблоків українських АЕС. У міністерстві пояснюють це необхідністю балансу енергосистеми. Водночас критики цього рішення стверджують, що система «балансується» під олігархів.

Джерело: GreenPost

Поширити: