Бізнес закликає прискорити прийняття закону з врегулювання боргів на ринку електроенергії – ЄБА (УНІАН)

На момент запуску нової моделі ринку електроенергії 1 липня 2019 року дебіторська заборгованість держпідприємства “Енергоринок” склала 30,9 мільярда гривень, а кредиторська – 28,1 мільярда гривень.
Бізнес закликає прискорити прийняття у другому читанні законопроекту про врегулювання “старих” боргів на оптовому ринку електроенергії, щоб остаточно перейти на нову ринкову модель.
Про це йдеться в повідомленні Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).
“Щоб остаточно перейти на нову ринкову модель та стійкі розрахунки, бізнес закликає прийняти найближчим часом проект закону № 2386 у другому читанні і в цілому. Крім того, проголосувати за “пакетні” законопроекти №2387, № 2388, №2389, № 2390. Ці рішення допоможуть забезпечити погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії, а також створять умови для постійних розрахунків на новому ринку електричної енергії”, – сказано в повідомленні.
Зазначається, що наприкінці минулого тижня Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №2386, що стосується заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електроенергії.
За інформацією прес-служби, цей проект закону є головним в “пакетному” пулі законопроектів, метою яких є погашення боргів держпідприємства “Енергоринок” та інших учасників ринку, що утворилися до впровадження нового закону.
Повідомляється, що станом на 1 липня 2019 року, до моменту запуску нової моделі ринку електроенергії, дебіторська заборгованість ДП “Енергоринок” становить 30,9 мільярда гривень, а кредиторська заборгованість – 28,1 мільярда гривень. Основними причинами виникнення таких боргів були “ручне управління” і адміністративний вплив державних органів на учасників оптового ринку електроенергії протягом останніх 20 років.
“Комітет з енергетики Європейської Бізнес Асоціації підтримує прийняття законопроекту №2386, адже ситуація з розрахунками вимагає невідкладного врегулювання. Крім того, вона є складовою реформи ринку електроенергії, важливість якої неодноразово підкреслювали інститути ЄС і ключові європейські партнери України”, – заявили в ЄБА.
Як повідомляв УНІАН, 30 квітня Верховна Рада України схвалила в першому читанні законопроект про врегулювання кредиторської і дебіторської заборгованості на оптовому ринку електричної енергії, а також припинення діяльності оптового постачальника електричної енергії.
Доповідаючи по законопроекту, голова парламентського Комітету з питань енергетики і житлово-комунальних послуг Андрій Герус повідомив, що цим документом запроваджуються наступні механізми погашення заборгованості: проведення взаєморозрахунків; погашення (списання) заборгованості; відступлення права вимоги або заміна сторони у зобов’язанні.
Джерело: УНІАН
Поширити: