Верховна Рада прийняла закон про закупівлю ОГТСУ газу на біржі (Kosatka.Media)

Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками законопроект №3176, яким вносяться зміни в закон про державні закупівлі, що дозволяють купувати «Оператору ГТС» природний газ на біржі. Про це повідомляє «Українська Енергетика».
У пояснювальній записці зазначається, що проект закону розроблений з метою удосконалення законодавства для створення можливостей для купівлі «Оператором ГТС» короткострокових стандартизованих продуктів газу на торговій платформі, тобто біржі, що дозволить забезпечити прозорість, вільний доступ до інформації та залучення великої кількості учасників – суб’єктів ринку природного газу.
Ухвалення законопроекту №3176, зокрема, дасть можливість вирішити існуючу законодавчу колізію. Так, на ОГТСУ поширюється закон «Про державні закупівлі», відповідно до якого компанія може купувати газ виключно через систему державних закупівель ProZorro, тендерна процедура на якій триває від декількох днів до декількох місяців. Одночасно положення Мережевого кодексу зобов’язують оператора купувати короткострокові продукти газу для балансування ГТС і визначення плати за добовий небаланс, передає «Енергореформа».
Документ також дозволяє купівлю газу на біржі іншим державним і комунальним підприємствам, що дозволить їм економити кошти при закупівлі газу для власних потреб.
Джерело: Kosatka.Media
Поширити: