В Україні розпочав роботу єдиний центр управління ГТС (mind)

1 грудня 2017 року завершено перший етап відокремлення функції оператора ГТС – створений та почав працювати «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) як філія в структурі «Укртрансгазу».

Прес-служба «Укртрансгазу» повідомляє, що філію «Оператор ГТС України» було створено у жовтні 2017-го за результатами погодженого «Нафтогазом» з Енергетичним співтовариством плану внутрішньої реорганізації «Укртрансгазу». Відокремлення транспортування газу від інших видів його діяльності в окремий підрозділ стало ключовим практичним кроком на шляху реалізації повного виділення функції оператора ГТС, який Кабмін визначив влітку 2016 року постановою №496.

Наступним етапом в процесі анбандлінгу має стати виділення «Оператора ГТС України» в окрему юрособу поза межами корпоративного управління НАК «Нафтогаз України». Вищезгаданою постановою КМУ регламентовано, що виконання даного етапу з передачі функції оператора ГТС в новостворену державну компанію можливе лише після оголошення остаточного рішення по транзитному контракту Стокгольмським арбітражем, яке очікується у лютому 2018 року.

 Наразі «Оператор ГТС України» – це повноцінний і єдиний центр прийняття рішень щодо управління українською газотранспортною системою. Центр уже обслуговує понад тисячу договорів на транспортування газу в Україні, й активно взаємодіє з іншими філіями «Укртрансгазу».

Повідомляється, що правління «Укртрансгазу» передало ОГТСУ активи, необхідні для забезпечення транспортування газу територією України, що сприятиме подальшій сертифікації оператора ГТС відповідно до європейських норм.

Джерело: mind

Поширити: