Цьогоріч на УЕБ реалізовано у 6 разів більше природнього газу, ніж торік (Mind)

Загалом у 2020 році було проведено 235 торгових сесій

За 11 місяців 2020 року на Українській енергетичній біржі (УЕБ) реалізовано 2,1 млрд куб м. природного газу, що у 6 разів більше показника за результатами 11 місяців минулого року. Загалом у 2020 році було проведено 235 торгових сесій, на яких природний газ до продажу чи купівлі пропонували 75 компаній – ініціаторів торгів. Про це повідомляється у пресрелізі біржі.

«Результати діяльності біржі за 11 місяців показують зростання активності учасників, зокрема за напрямком «Природний газ», що є ознакою системного розвитку рику. Нещодавно для учасників стала доступна можливість здійснення післяоплати за придбаний у «Нафтогаз Трейдинг» ресурс шляхом надання банківської гарантії, дана опція швидко стала затребуваною ринком. Сьогодні УЕБ за підтримки європейських партнерів прямує до створення повноцінного газового хабу в Україні», – прокоментував Генеральний директор О. Коваленко.

У зв’язку із безліччю сприятливих факторів у 2020 році зросла популярність торгівлі ресурсом ПСГ, так, за результатами 11 місяців обсяг продажів даного ресурсу склав 298 млн куб. м проти 33 млн куб. м у 2019 році. Зараз УЕБ тісно співпрацює з «Укртрансгазом» в напрямку представлення нових продуктів для торгівлі газом в підземних сховищах.

На даний час за напрямком «Природний газ» на УЕБ представлено понад 350 компаній, серед яких видобувні компанії, трейдери, газопостачальні компанії, великі споживачі тощо. У 2020 році посилив та закріпив позиції на УЕБ Нафтогаз Трейдинг. Загалом серед загальних обсягів продажів на УЕБ частка продажів компанії склала 36%.

Джерело: Mind

Поширити: