Кабмін підписав меморандум про постачання ЗПГ зі США (OilPoint)

Кабінет Міністрів підписав меморандум про співпрацю з Louisiana Naturals Export Inc щодо постачання зрідженого газу в Україну з США і побудови нової газової інфраструктури між Польщею та Україною.

Раніше OilPoint повідомляв, що Міненерго і американська компанія в березні 2020 року підписали лист про наміри без вказівки конкретних цифр і зобов’язань, оскільки в українському відомстві заявили, що їм юридично потрібен певний час на те, щоб уповноважити відповідні органи на підписання контракту.

«Плани постачань ЗПГ в Україну в США можуть стати істотним стимулом для інтеграції додаткових ринків газу в регіоні. Пропускна здатність між Польщею і Україною може розширитися, і це в кінцевому підсумку дозволить з’єднати польський, український і румунський ринки, створюючи новий великий газовий хаб для Центральної Європи. Це створить додаткові можливості для трейдерів і, в кінцевому підсумку, вигоди для економік вищеназваних країн», – зазначали експерти польської консалтингової групи ESPERIS.

Нагадаємо, що, за словами глави Оператора ГТС України Сергія Макогона, в Україну вже надходить зріджений газ, що поставляється з США, Катару та Норвегії на термінал в Польщі.

Джерело: OilPoint

Поширити: