Єврокомісія не брала участі у рішенні щодо Північного потоку-2 (OilPoint)

Єврокомісія поки не отримала рішення німецького регулятора по “Північному потоку 2”, вона не брала участі в його прийнятті.

Про це повідомив РІА Новини представник прес-служби ЄК.

“Ми поки не отримали остаточне рішення. Відповідно до Газової директиви, це рішення було прийнято на національному рівні, Єврокомісія не брала участь в процесі його прийняття”, – зазначив він.

ЄК проаналізує рішення, коли отримає його текст. Вона зробить це, тому що повинна стежити за правильним виконанням країнами союзу законодавства ЄС, уточнив співрозмовник агентства.

“Єврокомісія взяла до відома рішення BNA. Наскільки ми розуміємо, BNA прийшло до висновку, що” Північний потік 2 “не вважається газопроводом, завершеним до 23 травня 2019 року, і тому до нього повинні застосовуватися відповідні правила ЄС”, – сказав представник ЄК.

Раніше в п’ятницю Федеральне мережеве агентство (BNA) Німеччини повідомило, що відхилило прохання оператора “Північного потоку 2” Nord Stream 2 AG звільнити трубопровід від вимог оновленої Газової директиви ЄС, і тепер він підпадає під умову поділу компанії-постачальника і оператора на відрізок газопроводу, що пролягає в ЄС, а також під вимоги регулювання цін і надання доступу до нього третій стороні.

У минулому році в ЄС затвердили нові поправки в Газову директиву, за якими газопроводи з третіх країн також повинні відповідати Третьому енергопакету. Він передбачає, що одна компанія не може бути як постачальником газу, так і власником газопроводу, по якому він поставляється. Крім того, незалежні постачальники повинні мати доступ до газопроводу. Це означає, що до 50% його потужності має бути зарезервовано під них. У випадку з «Північним потоком – 2» це означає, що проект буде працювати в половину потужності – 27,5 млрд кубометрів на рік.

Джерело: OilPoint

Поширити: