Борг облгазів перед «Оператором ГТС» перевищив 1 млрд грн (Kosatka.Media)

За період січня-квітня 2020 року учасниками ринку природного газу в Україні було накопичено 1 млрд 336 млн гривень за негативні небаланси перед« Оператором ГТС» України , з яких 85%, або 1 млрд 131 млн грн, заборгували облгази.
Про це повідомляє пресслужба.
Станом на сьогодні, рівень розрахунків за негативні небаланси становить 24% з початку року. В свою чергу, Оператор ГТС повністю оплатив позитивні небаланси за період січня-березня 2020 року.
Всього з початку року зафіксовано 596 млн куб. м негативних і 710 млн куб. м позитивних небалансів природного газу на загальну суму 2,9 млрд грн та 3,6 млрд грн відповідно.
«Важливо звернути увагу, що в квітні облгази групи РГК знизили темпи зростання заборгованості за негативні небаланси, а лідерами серед боржників залишаються Луганськгаз (286,4 млн грн), Тернопільмісьгаз (164,8 млн грн), Київоблгаз (98,4 млн грн), Кіровоградгаз (83,8 млн грн) та Донецькоблгаз (55,9 млн грн)», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що наявність такої значної заборгованості ставить під загрозу початок нового опалювального сезону восени 2020 року. «Оператор ГТС України» звернувся до суду, відповідні позови подані стосовно Донецькоблгазу, Луганськгазу, Кіровоградгазу, Тернопільмісьгазу, Мелітопольгазу, Уманьгазу та Херсонгазу.

Источник: Kosatka.Media

 

Поширити: